Кацуба програв апеляцію: суд відмовив у перегляді вироку за корупцію

Шевченківський райсуд Києва остаточно відмовив Олександру Кацубі — колишньому топменеджеру «Нафтогазу» та бізнес-партнеру Курченка — у перегляді вироку, винесеного ще у 2017 році. Суд не побачив підстав для скасування вироку за нововиявленими обставинами.

Нагадаємо, у березні 2017 року Кацубу засудили до 1 року і 5 місяців позбавлення волі за низкою тяжких статей: участь у злочинній організації (ч. 1 ст. 255 КК), розтрата державних коштів у особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191), замах на розтрату (ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191), службове підроблення (ч. 1 ст. 366). Йшлося про розкрадання 450 млн грн НАК «Нафтогаз України» та спробу заволодіти ще 5,1 млрд грн.

Слідство встановило, що у 2012–2013 роках Кацуба як посадовець «Нафтогазу» допоміг компанії Сергія Курченка «Газ України 2020» викрасти у держави бензин на сотні мільйонів гривень через фіктивні закупівлі.

Втім, ще до винесення вироку Кацуба пішов на угоду зі слідством — визнав провину, дав викривальні свідчення на інших фігурантів, компенсував державі 100 млн грн та провів 8 місяців у СІЗО. Враховуючи так званий «закон Савченко», який дозволяє зараховувати один день у СІЗО за два дні ув’язнення, бізнесмен одразу вийшов на волю.

Через рік після звільнення Кацуба звернувся до суду з проханням зняти судимість — мовляв, він довів своє виправлення. Але суд нагадав: за тяжкі та корупційні злочини дострокове зняття судимості не передбачено, а термін її погашення ще не минув.

Після цього адвокати подали клопотання про перегляд вироку, стверджуючи, що підсудний буцімто давав свідчення під тиском. Проте суд встановив, що угода про визнання вини була укладена добровільно, у присутності трьох адвокатів. У судовому засіданні 2017 року Кацуба особисто підтвердив свою провину та висловив каяття. Тож прохання про перегляд вироку через «нові обставини» було відхилено.

Крім цього, Олександр Кацуба залишається фігурантом ще однієї гучної справи — так званих «вишок Бойка». Під час його роботи в «Чорноморнафтогазі» компанія придбала дві бурові установки з переплатою у 300 млн доларів.

Ім’я Кацуби фігурує у Реєстрі корупціонерів НАЗК. Варто додати, що він є сином колишнього народного депутата від Партії регіонів Володимира Кацуби. Його брат Сергій Кацуба також був нардепом від тієї ж політичної сили і до 2012 року працював заступником голови правління «Нафтогазу».

Сьогодні Олександр Кацуба позиціонує себе як бізнесмен і співвласник Katsuba Corporation. Але спроба змінити минуле через суд — не вдалася.

Хочеш — зробимо ще сатиричний пост для соцмереж або інфографіку до цієї новини?