Керівник оператора ГТС отримав 14 мільйонів компенсації через схему із звільненням

Дмитро Ліппа, який очолював Оператора газотранспортної системи України менше двох років, може стати фігурантом розслідування НАБУ. Причиною стала схема, за якою він отримав майже 14 мільйонів гривень компенсації при звільненні.

Ліппа став керівником Державного ТОВ "Оператор ГТС України" у квітні 2023 року. Його призначення відбулося за підтримки заступника глави Офісу Президента Ростислава Шурми. Щомісячна зарплата становила 1,2 мільйона гривень.

Після від'їзду Шурми за кордон Ліппа оголосив про наміри залишити посаду. Але замість добровільного звільнення він обрав інший шлях. Спочатку Ліппа перейшов на посаду заступника керівника Оператора ГТС. Потім ця посада була скорочена, і його звільнили за скороченням штату.

Така процедура дозволила отримати компенсацію у розмірі близько 14 мільйонів гривень. Це при тому, що Ліппа пропрацював на керівній посаді неповні два роки.

Джерела повідомляють, що НАБУ розглядає можливість висунути Ліппі підозру у зловживанні службовим становищем. Наразі перевіряється законність виплати такої компенсації державною компанією.

Ростислав Шурма наразі перебуває за кордоном. Міністр енергетики Герман Галущенко також часто виїжджає за межі України. Обидва чиновники курували енергетичний сектор під час призначення Ліппи.

Компенсація у 14 мільйонів гривень — це еквівалент майже 12 місячних зарплат керівника Оператора ГТС. За таку суму можна забезпечити тривале проживання в європейських країнах, куди виїхали інші фігуранти енергетичних справ.