Міжнародні компанії, які продовжують годувати військовий бюджет путіна

Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine оприлюднило список компаній, які вирішили залишитися в Росії.

МЗС України закликає:

- зазначені компанії переглянути свої рішення та повністю припинити діяльність в РФ

- відповідальний бізнес, уряди та споживачів з усього світу бойкотувати такі компанії та їхні продукти

Кожен товар, який постачає, виробляє або продає компанія на російському ринку, робить свій внесок до військового бюджету, який завжди був пріоритетом для російського уряду у порівнянні з будь-якими елементарними потребами власних громадян.

Незалежно від розміру інвестицій чи частки Росії у глобальному портфелі, компанії, які дотримуються стандартів і цінностей екологічного, соціального та корпоративного управління, не мають морального права продовжувати діяльність у країні, яка вчиняє масові воєнні злочини на території іншої країни.

За два тижні неспровокованої військової агресії Росії внаслідок авіаційних ударів і розстрілів вже загинули понад 50 дітей.

Єдиним винятком можуть бути компанії, чиї постачання обгрунтовані критичними гуманітарними потребами.

Які компанії продовжують роботу на росії?

Metro – німецька торговельна мережа продовжує свою діяльність в Росії. Там пояснили, що не можуть залишити напризволяще 10 тисяч своїх працівників.

Ашан – французька мережа гіпермаркетів продовжує роботу в Росії. Не покидає російський ринок і компанія з продажу здорового харчування Herbalife.

Nestle – швейцарський виробник продуктів не має намірів покидати російський ринок. Залишаються й харчові компанії Cargill, Grupo Bimbo, Mondelez та агрокомпанія Bunge.

Mars – можна сміливо бойкотувати батончики Mars, Snickers, Milky Way, Twix, M&M’s та інші бренди компанії, яка попри жорстоку агресію Росії продовжує там працювати.

Burger King – у компанії пояснили, що 800 торгових точок не належать компанії, оскільки працюють по франшизі. Також продовжує працювати мережа Papa John's.

Серед готелів залишаються в Росії Hilton, Accor, Hyatt, Intercontinental Hotels та Marriott.

Uniqlo – японський бренд одягу пояснив, що у Росії люди мають право одягатися, адже це життєво необхідний товар. При цьому напад на Україну власник компанії засудив.

Продовжує свою роботу й турецький бренд одяг LC Waikiki.

Деякі фармацевтичні та хімічні компанії теж вирішили залишитися на російському ринку. Серед них Abbot Labs, AbbVie, AmerisourceBergen та Dow.

Промислові компанії Arconic, Greif, 3M, Otis Worldwide, Timken поки працюють. Так само й будівельна компанія Mohawk Industries та компанія, яка продає будівельні матеріали, Leroy Merlin.

Майже всі автовиробники пішли з російського ринку. А от виробники автошин Bridgestone Tire та Pirelli поки залишаються, як і компанія з обслуговування Caterpillar, один з найбільших у світі виробників дизельних двигунів Cummins, машинобудівна компанія Deere.

Спростував чутки про вихід з ринку Росії австрійський Raiffeisen Bank.

Залишається працювати також Citi. Серед інших компаній, які продовжують працювати на ринку Росії попри осуд всього світу, Citrix, Coty, Ferragamo, Kimberly-Clark, Logitech та Whirlpool.

Не покинула російського ринку й Philip Morris (Marlboro, Parliament, Bond, Chesterfield, L&M, Next, IQOS). Але це сигаретна і тютюнова компанія, тож може й добре, що вони продовжують продавати свої товари росіянам.