Відтепер громадську організацію зі статусом юрособи можна зареєструвати онлайн

Запрацювала довгоочікувана електронна послуга, що дозволяє зареєструвати громадську організацію зі статусом юридичної особи. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».

Електронна послуга забезпечує можливість як подати документи, так і дістати відповідь про реєстрацію ГО онлайн. Таким чином, послуга виключає необхідність відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб’єктів державної реєстрації заявникам особисто.

Над проєктом працювали: Державне агентство з питань електронного урядування України, Міністерство юстиції УкраїниНаціональні інформаційні системи за підтримки програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» ( Програма EGAP), що виконується Фонд Східна Європа, Фондом «Інновабрідж» та фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва. А також – команда проєкту USAID «Громадяни в дії».

Аби скористатись онлайн-реєстрацією ГО, потрібно:
☑️ авторизуватись у персональному кабінеті «Онлайн-будинку юстиції»
☑️ сформувати заяву
☑️ долучити до неї перелік необхідних документів у форматі PDF
☑️ накласти на документи електронний підпис, після чого зазначені документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення.

Термін розгляду заяви становить три робочі дні.

🌍 Ключова особливість електронної послуги полягає в тому, що відтепер засновники організації, перебуваючи у різних місцях, можуть підписувати документи дистанційно. Заявник надає доступ до документів, що подають, співзасновникам організації за лінком. Після підпису всіма співзасновниками документи автоматично надсилаються держреєстратору. На думку розробників е-послуги, це додає чималої зручності активістам, які проживають у різних містах України або тимчасово перебувають за її межами.

Першою громадською організацією, яка була зареєстрована повністю онлайн, стала ГО «Електронна республіка». Відповідний запис у ЄДР з’явився 6 червня 2019 року. Організація зареєстрована у Києві та підтримує розвиток електронного урядування в Україні.

🎉 Вітаємо першопроходців та усе громадське суспільство в Україні!