Веб сайти ораганів виконавчої влади створюватимуть в єдиному дизайні

12 червня Уряд ухвалив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціонування офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади»

💻 Відтепер встановлено дизайн-код для офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади. Він передбачає єдині вимоги безпосередньо до дизайну офіційних веб-сайтів, тобто його візуалізації як єдиної системи, яка має однаковий інтерфейс, кольорову гаму, розміщення тих, чи інших елементів сайту і т.п.

❗️ Окрім того, зроблені кроки для підвищення рівня безпеки доменних імен державних веб-сайтів – всі домени мають бути підписані за допомогою технології DNSSec та захищені за допомогою SSL сертифіката. Таким чином вони стають більш захищеними від хакерських атак, взлому, фальшивих DNS тощо.

Проект реалізовано Державним агентством з питань електронного урядування України разом із Фонд Східна Європа у межах Програма EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.

👉 Для чого це потрібно?
З розвитком електронного урядування в Україні постійно збільшується кількість електронних державних послуг, які надають різні органи виконавчої влади. Доступ до всіх цих послуг можна отримати на Урядовому порталі в розділі послуги (наразі там знаходиться понад 125 електронних послуг). Але безпосередньо процес отримання послуги передбачає перехід на веб-сайт органу, який її надає. Історично склалося, що різні органи створювали веб-сайти за різними принципами та дизайном.
Щоб зробити процес переходу безшовним та непомітним для користувача, Державне агентство з питань електронного урядування України розробило уніфіковані вимоги до офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади – дизайн-код.
При його розробці було враховано найкращій світовий досвід, насамперед Великої Британії.

👉 Що зміниться?
☑️ Процес відвідування офіційного веб-сайту та пошуку на ньому інформації стає максимально зручними для користувача. Таким чином підвищується якість та доступність електронних послуг. 
☑️ Створюються умови для реалізації принципу єдиного вікна («one-stop-shop») для доступу фізичних та юридичних осіб до інформації про діяльність органів державної влади.
☑️ Покращуються можливості для користування веб-сайтами органів виконавчої влади людьми з інвалідністю.
☑️ Встановлюються вимоги до захисту інформації – домен, на якому розміщений офіційний веб-сайт, повинен бути підписаний із застосуванням технології захисту доменних імен DNSSEC. Обмін інформації із офіційним веб-сайтом та доменне ім’я, на якому розміщений офіційний веб-сайт, повинні бути захищеними за допомогою кваліфікованого сертифіката автентифікації веб-сайту із дотриманням положень статті 21 Закону України Про електронні довірчі послуги.

🖥 Зазначимо, що запровадження єдиного дизайн-коду офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади оптимізує витрату державних ресурсів (людських, фінансових, часових), а також є практичним і символічним виразом змін у державному управлінні.

Наразі з урахуванням дизайн-коду вже створений портал Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua, сайт Державного агентства з питань електронного урядування України https://www.e.gov.ua/ua. А з прийняттям зазначеної постанови, інші органи виконавчої влади мають модернізувати свої офіційні веб-сайти відповідно до нових вимог.

З текстом постанови можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/2F3Aq8L