Щотримісячний звіт

Щоб , хто не казав, але бажання тримати вас у курсі подій по розробці проекту у нас нікуди не зникало. Інша справа час... Він чомусь зник.

Але, звісно так неможна, і перетворивши наш щотижневий звіт на щоквартальний доповідаю!

Електронні проекти

Після того як ми перші в Україні розробили і впровадили інтерактивну систему Електронних Дебатів, Конкурсів та Публічних Консультацій, ми створили механізм аналогів якому немає у світі!

Ми створили інструмент Електронних Проектів!

Що таке Електронні Проекти?

Це інструмент який дозволяє в цифровому вигляді запланувати та показати яким чином впроваджується Ідея яка була підтримана громадськістю або пропозиція яка перемогла на такому Електронному Конкурсі як наприклад Бюджет Участі.

Ось до прикладу Дорожня карта процесу Бюджету участі де можна побачити яким чином інструмент Проект допомагає користувачам:

Більш детально, що таке Проект вам допоможе зрозуміти Цикл життя Проекту

  1. Користувач створює Проект запозичуючи дані в Ідеї або Пропозиції. Без Ідеї або Пропозиції яка була би схвалена громадськістю створити Проект неможливо.

  2. Користувач додає в Проект Етапи, призначаючи на кожний етап відповідального учасника команди Проекту і встановлюючи часові обмеження виконання Проекту.

  3. Кожної контрольної дати автор вводить показники реалізації Етапу фіксуючи дату та процент виконання Етапу. Загальний показник виконання Проекту обчислюється автоматично.

  4. По закінченню проекту автор публікує Звіт про реалізацію в якому розповідає про успіхи, команду, перешкоди та досвід.

Завдяки механізму Електронних Проектів можна буде оцінити внесок кожного учасника команди Проекту, зрозуміти як попередити проблеми, або навпаки запозичити успішний досвід.

Окремо участь кожного представника команди буде враховуватись в системі, що сприятиме зростанню рівня його експертності. 

Електронні звернення

Ви будете сміятися, але беручись до розробки цього вже звичного для України цифрового інструменту громадської участі ми вирішили знайти партнера в особі представника Київської міської ради. Партнера, завдяки експертності якого ми планували зробити інструмент більш відповідним нагальним потребам.

2 місяці ми чекали. Але "не зійшла на нас божа благодать". Представники міської ради банально проігнорували свої обіцянки й ми змушені були, як завжди, розробляти архітектуру інструменту самостійно.

Що ж нового та інноваційного ми додали в Електронні Звернення громадян?

1. Звернення через Платформу Спільно можна подавати адресно до кожного посадовця який зареєстрований на платформі.

2. Процес опрацювання та визначення відповідального цілком автоматизований.

3. По закінченню процесу розгляду Звернення, користувач який його направив має визначити якість його обробки за критеріями: Швидкість опрацювання, Професійність, Задоволеність результатом. 

4. Всі публічні Звернення зберігаються в цифровому реєстрі звернень і кожен користувач системи може ознайомитись з їх результатами.

5. Згідно з оцінкою відповіді на Звернення можна створити рейтинг посадовців, як загальний так і по критеріях.

Механізм верифікації даних

Користувачі системи отримали можливість підтвердити свої дані. Що у свою чергу сприятиме тому, що голосувати за локально прив'язані ідеї та пропозиції отримають можливість тільки мешканці які підтвердили свою особу та приналежність до окремої локації. 

Інструкції та мануали

Напевно найбільше заважала додаванню новин саме праця над інструкціями та мануалами для МОВ. Посібникам які сьогодні так необхідні.

Повністю закінчено написання посібника: "Керівні принципи громадської участі". Завдяки якому МОВ буде зрозуміло як налаштувати роботу офлайн офісу громадської участі та залучити до участі широку громадськість.

Закінчується написання більш практичної інструкції "Посібник по роботі з інструментами цифрової участі".

Готується також "Рекомендації по популяризації інструментів громадської участі".

Міжнародна версія проекту

Створено англомовну версію Платформи громадської участі Спільно: Civic Space

На сьогодні це все!

Зустрінемось за місяць!

P.S. Якщо у вас є бажання висловити свою думку, запропонувати свої ідеї по вдосконаленню системи - пишіть нам: [email protected]