ЄСПЛ: власник сторінки в Facebook несе відповідальність за коментарі третіх осіб

Дуже важливу та неоднозначну інформацію опублікувала на своїй сторінці в мережі Фейсбук Anna Yudkivska.

Вона повідомила, що ЄСПЛ прийняла важливе рішення в галузі свободи слова в соціальних мережах - Sanchez v. France:

"Справа піднімає нове питання – щодо меж відповідальності власників акаунтів в соціальних мережах через неприйнятні коментарі третіх осіб під постами (попередня ключова справа Delfi AS стосувалася відповідальності Інтернет - порталів за мову ненависті).

Суд вперше вказав, що власник аккаунту має особливі обов’язки контролю та пильності, зокрема, якщо вирішує зробити свій аккаунт публічним, надає можливість коментувати будь-кому, та публікує контент, потенційно здатний спровокувати мову ненависті. В цій ситуації критичною є швидка реакція власника.

Заявник - місцевий депутат та кандидат на вибори до парламенту - був засуджений за розпалювання ворожнечі через те, що не видалив негайно коментарі третіх осіб із мовою ненависті (щодо мусульманської громади, яка в коментарях була асоційована зі злочинністю у місті та прирівняна до групи «наркоторговців та повій») під своїм постом в Facebook із критикою свого політичного опонента. На думку Суду, свідомо зробивши свій аккаунт Facebook загальнодоступним, і дозволивши таким чином своїм друзям, загалом 1829 осіб, розміщувати там коментарі, заявник був зобов'язаний стежити за змістом опублікованих коментарів. Крім того, він не міг не знати, що його допис, швидше за все, приверне коментарі політичного характеру, які повинні були відслідковуватися ним ще ретельніше. Суд не побачив порушення Конвенції у засудженні заявника, який не видаляв відповідні коментарі протягом 6 тижнів.

З таким висновком не погодилась одна суддя, на думку якої застосування «похідної» відповідальності власника аккаунту в Facebook є загрозою для свободи слова, насамперед у випадку публічних осіб з дуже великою кількістю "друзів". Висновок про відсутність порушення статті 10 Конвенції покладає на власника аккаунту важкий обов’язок контролю і здатний перетворити його на цензор слів, написаних на його стіні".

Таким чином вам відтепер доведеться відповідати за коментарі від мікрофауни ботоферм яких в ФБ просто безліч!

Виникає питання?

В ЄСПЛ реально зайнятися нічим?

Можливо щоб довести всю безглузду тупість цієї ініціативи варто зайти в їх аккаунти та трішки побешкетувати і ще й в суд на них подати?