Туреччина продовжує активно виступати посередником між Росією та Україною

Посередницька діяльність Туреччини набуває інституційних форм: у Міністерстві закордонних справ Туреччини створено спеціальний департамент з медіації. Туреччина намагається брати участь у врегулюванні не лише російсько-української війни, а й багатьох інших.

Зокрема, триває робота на рівні омбудсменів. Наприкінці березня Україну відвідав турецький омбудсмен Шереф Малкоч. Він зустрічався з родинами українських військовополонених та відвідував місця утримання російських військовополонених на території України. У липні Туреччину відвідали родичі захисників Азовсталі, які також мали зустріч із паном Малкочем. Він веде переговори з російською стороною, узгоджуючи умови та терміни своєї поїздки до Росії для відвідування українських військовополонених і вирішення питань їхнього повернення.

Що стосується процесу звільнення військовополонених або заручників, триває багаторівневий діалог. Важливу роль тут відіграють переговори між президентами України та Туреччини, а також контакти керівників Офісу Президента, Міністрів закордонних справ та оборони України з їхніми турецькими колегами. Зокрема, у березні цього року в Стамбулі це питання було одним із ключових на зустрічі президентів.

Призначення Андрія Сибіги на посаду Міністра закордонних справ України також має велике значення в цьому контексті. У 2016-2021 роках він обіймав посаду Посла України в Туреччині, що дозволяє йому добре розуміти пріоритети стратегічного партнерства між країнами, особливості турецької політики та необхідність подальшого поглиблення взаємодії.