Пілотна Академія Громадської Участі

У соцмережі ця подія викликала неоднозначну реакцію - від "навряд чи слід очікувати результату від багатьох розумних слів.." та "безкоштовна кава для пригрівання активістів.."До "чудовий захід, представники влади хочуть чути громаду!" Тому коротко моє враження від заходу.

  1. Те, що на зустрічі були присутні представники таких "закритих" департаментів як фінансовий та економіки та інвестицій, свідчить про готовність влади до діалогу з громадськістю. Неохоче, але підгрунтя є, потрібно налагоджувати такий діалог.
  2. Групою, в якій я приймала участь, було розроблено "дорожню карту" залучення НУО до такого важливого документу як Водна стратегія м. Києва, який представила нам представник КП Плесо Alexandra Borisova. Робота в цьому напрямку не припиняється на завершенні Академії, а лише розпочинається, бо всі розуміють, що така стратегія місту ой як потрібна. А з енергією, досвідом та бажанням усіх учасників Академії цей документ уже незабаром буде в Києві.
  3. Хоч ми вже маємо певний досвід участі громадськості у прийнятті управлінських рішень, представники влади поділились ще кількома цікавими моментами (наприклад, як відслідкувати документ і знайти виконавця.
  4. Саме на Академії представник департаменту суспільних комунікацій Наталія Петрова звернула увагу на те, що зараз в Києві триває конкурс проектів інститутів громадянського суспільства (подача проектів до 09.02.18)! Хоч дана інформація розміщена на сайті з 25.12.17, ми б і не знали..
  5. Рольова гра "громада-влада" дозволила зі сторони подивитись на проблему діалогу.. чесно, аж шкода стало тих "представників влади" і "злючого директора департаменту" Oleg Cheslavsky

Звичайно, було ще багато чого корисного і цікавого, на моїх очах зароджувались нові ідеї в учасників, відбувались цікаві дискусії, кожна ГО отримала цінні поради від експертів Ради Європи...

Але головна мета Академії, на мій погляд, досягнута - побудувати місток між представниками влади і громадськості для діалогу, де думка громади буде не лише почута, а й врахована. Не у всіх сферах одразу, але ж нам головне початок?..

Працюємо далі над практичним застосуванням отриманої інформації. До речі, уже вчора на земельній комісії КМР мали змогу із Annabella MorinaNinel Suslova, та Vitaliy V. Beletskiy знову відчути себе у грі "громада-влада".. приємно, що успішно по одному питанню, а по іншому дотиснеться в робочій групі!