❓Мер оголошує киянам… війну❓

Здавалось, що вже нарешті вирішено остаточно питання щодо створення Екопарку Осокорки.

Позитивні новини про повне порозуміння з мером Києва, про повну підтримку з боку мера ідеї створення парку, кияни і вся українська спільнота майже не щодня читали на сторінках Екопарку Осокорки у мережі ФБ.

Аж раптом 28 січня перша інформація від Максима Стравинського пролунала як грім серед ясного дня: "До останнього часу я був щиро впевнений, що славнозвісний "Меморандум" - діло рук інших персонажів. А саме - "убитых горем "инвесторов" банка Аркада", які готові за БУДЬ ЩО і БУДЬ ЧИЙ рахунок вирішити свої питання. І чергового забудовника, який вирішив на цій "темі" заїхати на "смачну" ділянку. Да ще й за рахунок міського бюджету, ТОБТО КИЯН, збудувати необхідну для цього інфраструктуру. Прочитавши меморандум, я вважав, що більшість цих "хотєлок" в КМДА не будуть навіть розглядати серйозно. Бо це - треш !!

АН НІТ! Виявляється це міський голова з помічниками напрацювали "покроковий алгоритм", як за рахунок киян, їх інтересів, зелених територій, життя і здоров'я киян "вирішити" наслідки комерційного фінансового шахрайства. Мало того - цей пасквіль хочуть легітимізувати підписами МВС, СБУ, НБУ, ФГВ, бо вони "зацікавлені сторони"!!! А от КИЯНИ, які беззупинно з 2015 року! ведуть боротьбу за збереження Екопарку Осокорки не є зацікавленою стороною? Чи не єдина зелена зона на тлі бетонного плато Лівобережжя не є об'єктом зацікавленості мешканців?? Я щиро здивований.

Чи може я щось не так зрозумів, Віталій Володимирович?"

Наступного дня на ФБ сторінці Екопарку Осокорки була подана розгорнута інформація щодо ситуації яка склалась під назвою "?Мер оголошує киянам… війну?":

"Адже саме під час війни у першу чергу руйнуються історичні зв’язки, можливість культурного розвитку, скасовується право вирішувати долю середовища, в якому живеш і нести за це відповідальність, стирається візія майбутнього і як результат знищується особистість.

Днями мер нашого міста Віталій Кличко підписав меморандум, складений виключно в інтересах нового забудовника, який під прикриттям завершення будівництва 2-х ЖК зазіхає на природні території, на яких Громада міста вже п’ятий рік вимагає створити Екопарк Осокорки! Ще й МВС задекларувало свій намір забезпечити здійснення цього злочину проти киян! В буремні 90-ті, здається, це називалося, «криша». Читайте самі, що наш очільник підписав і закликає це зробити усіх учасників меморандуму.

Пункт 15.1 - про створення УСІЄЇ інфраструктури за рахунок міста на догоду забудовнику - Це саме такі формулювання так довго і наполегливо випрацьовувала КМДА?

Пункт 15.6 - про гідронамив 3 млн. м.куб піску - Ви це серйозно? Це під цим мер поставив свій підпис від імені всіх мешканців міста? Розчистка території для намиву означає згребти бульдозерами все живе, вивезти родючий ґрунт у невідомому напрямку і все засипати піском на 6 м в висоту.

Пункт 17.6 – це за які такі заслуги пільгові ставки оренди землі Громади хоче мер віддати під забудову зеленої зони загального користування додатковими майже 2 млн. м2 багатоповерхівок на існуючу інфраструктуру і катастрофічний стан дорожнього руху у районі?

У меморандумі фігурує створення екопарку. Але що таке ЕКОПАРК - це природні ЗАХИСНІ території. І як Ви збираєтеся забезпечити їм природно-захисний режим, якщо на територію впритул до вже існуючих ЖК замість буферу - міського парку - маєте намір звести ті 2 млн. м2 житла? Пане мере, це дуже нефахово і така ж маніпуляція, як і "збільшення" озеленення міста з допомогою лавочок і доріжок у вже існуючих зелених зонах.

Чи розуміє пан мер, що він закладає підвалини для рейдерської атаки кишеньковими ГО із фейковими борцями за природу на інститути Громадянського суспільства? Це ж стара, як світ, схема всіх забудовників!

Шановні кияни, Ви із цим згодні?

Це меморандум сторін, ЗАЦІКАВЛЕНИХ у знищенні нашого міста.

На щастя, Громада міста у жодному її представницькому прояві не є підписантом цього сороміцького листа. Не тільки тому, що її інтереси у ньому абсолютно відсутні. Але і тому, що не може погодитися, що за її ж гроші її ж буде ошукано.

Але подумаймо, на що може перетворитися наше місто, якщо ці наміри здійсняться."

 

Укрмедіа уважно буде слідкувати за розвитком подій. Але сподіваємось, що ПРИРОДА Києва для Віталія Кличка так само важлива як і киянам.

Екопарк Осокорки Є і БУДЕ. бо це наше СПІЛЬНЕ НАДБАННЯ і його не можна знищувати!