Люди Поштової повертаються на Поштову

24 червня на зустріч "Музей на Поштовій. Третя річниця акції на захист пам‘ятки археології", яка була організована Людьми Поштової були запрошені усі причетні до акції відстоювання Музею на Поштовій площі до того місця, звідки вона починалася.
На сторінці Люди Поштової було написано так: Цієї неділі, 20 червня виповнюється рівно три роки від того моменту, коли небайдужі кияни прийшли до воріт так званого «будмайданчика» і звільнили прохід до розкопок старовинного Києва. Від того дня почалася активна фаза боротьби за створення Музею на Поштовій площі. За цей час в акції взяли участь сотні людей, проведено чимало заходів для привернення уваги до археологічних знахідок – концерти, танцювальні батли, розмалювання 100-метрового паркану київськими живописцями, виставка художниці Наталії Павлусенко і журналістки Вікторії Ясинської «Воїни минулого і сьогодення. Мужність України крізь часи». Ми добилися прийняття Верховною Радою Закону щодо збереження Музею на Поштовій, Рішення Київради, отримали висновки фахівців, акція була відзначена Книгою рекордів України як найтриваліша в історії.
І на першу, і на другу річницю більшість з учасників боротьби за Музей на Поштовій збиралися для відзначення чергової віхи на шляху до його створення.
Цього року річниця початку боротьби за Музей, за історію Києва співпала з великим святом – трійцею. Розуміючи, що в такий день багато хто буде в церкві, на природі, чи іншим способом відзначатиме свято, організатори акції вирішили відзначити її річницю трохи пізніше.
Запрошуємо усіх, хто тим чи іншим способом був причетний до боротьби за створення Музею, у четвер 24 червня о 19.00 до того місця, звідки вона починалася, де цілу зиму стояв червоний намет біля воріт. Небайдужих киян, музикантів, живописців, поетів, політиків. Навіть якщо Ви були з нами лише раз – ви все одно були з нами. Чекаємо на зустріч з вами!
Нам буде про що поговорити."

Зустріч відбулась і дуже цікава. Ось що Люди Поштової розповіли про результати зустрічі:  

"Третя річниця акції протесту на Поштовій площі.

У четвер 24 червня ми зібралися в колі Людей Поштової, і на те було декілька причин - третя річниця Музею на Поштовій площі і просто хотілося обійнятися, бо скучили одне за одним. Ми давно усі не бачилися. І тому були різні причини. Запрошували усіх. На жаль, хтось був поза межами Києва, хтось мав нагальні справи, хтось відпочивав. Але з майже двох сотень людей, що активно підтримували створення Музею, понад три десятки зібралися цього вечора.

Згадували як все було, що нас всіх об’єднало три роки тому. Згадали нашу «жовтеньку папочку» з графіком чергування, згадали як часом вже всі втомлювалися з чергуваннями, але знаходили можливості попри роботу, сім’ю, і продовжували йти в бій. Згадували, як наші живописці розмальовували паркан, на фоні якого досі фотографуються кияни та гості столиці (до речі, його теж варто зберегти в пам’ять про боротьбу за Музей).

Також пригадали, як однієї ночі під час чергування до нас завітав Віталій Кличко, який катався з сином на велосипеді нічним Києвом. Це було досить несподівано. А ще бували у нас боксер Леннокс Льюїс і співак Тіль Ліндеман. Ну, і декілька депутатів та міністрів також підтримували людей Поштової.

Згадували більше позитивних моментів. Вперше в історії Києва Музей на Поштовій площі об’єднав багатьох киян та потужні громадські організації. Але є і негативні, які обминути неможливо.

Останнім часом люди Поштової все менше приходили сюди, оскільки процеси по Музею стали замовчувати, інформація висвітлювалася поверхово та тенденційно. Люди з Поштової пішли. І зараз дуже зручно частині колишньої ініціативної групи стверджувати, що вони єдині, хто лишився, і ймовірно ж такі святі, що вже німб мають над головою. Але ж не такі вже й святі…

На зустрічі вирішили, провести Збори. На Зборах обговорили те, куди ми рухаємося далі і які кроки потрібно зробити. А далі ми таки йдемо.

Перш за все, усі одностайно були обурені видаленням фейсбук-сторінки «Музей на Поштовій», яку фактично вкрали у її засновника. Довірливо надавши права адміністраторів усім членам ініціативної групи і декільком найбільш активним ентузіастам Музею, власник сторінки рік тому виявив себе видаленим, а за три чи чотири дні й сама сторінка зникла з доступу.

https://www.facebook.com/alex.misyura/posts/4235881306450769

Вирішили зажадати повернення сторінки у її первинному вигляді.

Друге рішення, прийняте на цих ювілейних Зборах, було обумовлене тим фактом, що люди, які хочуть продовжити спільно добиватися створення Музею до повної перемоги, не задоволені роботою створеної робочої групи (слухати аудіо з першої робочої групи тут .

https://youtu.be/qpszX7MFUjw), дорожню карту ніхто не бачив, засідання проводяться в закритому режимі без анонсу і можливості участі зацікавлених осіб. Тому вирішили з цього приводу звернутися до Віталій Кличко та Валентин Мондриївський. Для цього запланували найближчим часом провести загальні збори активістів Поштової, розібратися з ситуацією, що виникла, і підготувати офіційне звернення.

І третє рішення – спільно зареєструвати юридичну особу, від імені якої діяти надалі.

Про час і місце зустрічей буде оголошено додатково.

Стежте за сторінкою

Володимир Бондаренко Петро Михайленко Ірина Литвинова Евгения Фельдман Сергій Мельниченко Андрій Бобровський Alexander Misura Сергій Куценко Маруся Живіна Валентина Калмикова Volodymyr Sobtsov

Дякуємо за чудові фото Teti Bond photo"