Росія віддячила Китаю за допомогу обваливши курс юаня

Санкції ніяк не мали можливості наздогнати Росію через жадібність “китайських товаришів”. Після масового вторгнення Росії в Україну у 2022 році світова спільнота запровадила смертельні для російської економіки санкції. Ось тільки упродовж майже двох років економіка Росії все ще тримається, і навіть курс її нічим не гарантованої валюти майже не змінився. І все через те, що Росія зберегла доступ до світових ринків використовуючи для цього Китай.

Через війну обсяг торгівлі між Китаєм і Росією значно зріс за останні два роки. Китай фактично перепродає все те, що Росія не може продати через санкції. І все той же Китай закупає під потреби Росії, у тому числі військові, все те, що Кремль не може придбати “напряму” через санкції.

Звучить це все дуже класно, але ж взаєморозрахунки між державами відбуваються не в конвертованій валюті, а в місцевих. 

Так після впровадження розрахунків у місцевій валюті між Пекіном і Москвою Росія стала країною, яка володіє найбільшою кількістю юанів за межами Китаю. 

Але Росії в такій кількості вони не потрібні. Юань не є міжнародною валютою і не може вільно конвертуватися. 

Тому Росія через посередників, обминаючи заборону Китая розпочала розпродаж своїх активів у юані.

Це призвело до того що на міжнародному ринку пропозиція юанів значно перевищила попит і курс валюти став стрімко падати.

Ще одним наслідком “плідної” співпраці стало те, що Китай накопичив велику кількість рублів. А через те що Китай не може використовувати рублі на міжнародному ринку, бо жодна країна не визнає рубль. Китай вимушений продавати рублі Росії за офіційним курсом, що еквівалентно використанню Росією прихованих рублів для фактичного викрадення валютних резервів Китаю. Тому що після того, як Росія обміняла в Китаї рублі на велику кількість юанів за офіційним курсом, вони були продані на міжнародному ринку в обмін на долари та євро за заниженим курсом.

Що знову таки спричинило подальше падіння обмінного курсу юаня, яке стає невіддільним наслідком “співпраці” з Росією. 

Щоб попередити остаточне знецінення юаня завдяки Росії починаючи з 13 червня Банк Китаю заборонив російським банкам переказувати юані в банки Європейського Союзу, Великобританії, Швейцарії та США через коррахунки, через те, що саме Росія і Аргентина, відчайдушно позбавляються юаня, обвалюючи тим самим курс. 

Чи змінить це щось? Навряд. 

Підтримка Китаю залишає всю російську економіку стабільною, і Росія продовжить жерти економіку Китая, бо іншої можливості втриматись на плаву у неї нема. Китаю варто прийняти остаточне рішення і розірвати все стосунки з Росією, бо торгівля з агресором тягне його у прірву, до якої летить вся Росія.

 

Росія не може залишати юань на рахунках, і надалі буде використовувати його для придбання іноземної конвертованої валюти, що не просто повністю ігнорує інтереси Китаю, а завдасть серйозного удару всій його економіці.

Росія ніколи нікому не була добрим союзником. Завжди її політика була віроломною і не тільки стосовно Китаю. Всі країни які з нею співпрацювали завжди потерпали від цього. І чим раніше в Китаї зрозуміють, що співпрацювати з агресором неможна, тим швидше можна буде подолати наслідки неминучої інфляції юаню.

Дивіться також