«Велике крадівництво»: як Кирило Тимошенко, Георгій Біркадзе та Юрій Голик стали фігурантами корупційних скандалів

Програма «Велике будівництво», покликана стати символом відновлення України, на думку журналістів та антикорупційних активістів, супроводжувалась низкою корупційних скандалів. Ключові фігури — Кирило Тимошенко, Георгій Біркадзе і Юрій Голик — за період 2019–2025 років неодноразово згадувалися в гучних журналістських розслідуваннях і кримінальних провадженнях.

Кирило Тимошенко

Колишній заступник голови Офісу Президента України, який курирував регіональний розвиток і «Велике будівництво», подав у відставку після журналістських розслідувань щодо використання ним елітних автомобілів і житла, що могло свідчити про конфлікт інтересів. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело перевірку, але офіційних звинувачень Тимошенку не пред’являлось. НАБУ також досліджувало зловживання в межах цієї програми, однак підозрюваними були інші особи, а не сам Тимошенко.

Георгій Біркадзе

Колишній голова Броварської РДА та експерт, близький до Офісу Президента, потрапив у центр уваги після резонансної обмовки в ефірі про «вкрадені 37 млрд гривень». Найсерйознішою ж справою, де Біркадзе згадується, стало розслідування НАБУ щодо витоку службової інформації. Згідно з офіційною інформацією та журналістськими даними, Біркадзе фігурує у справі як посередник, який міг передавати конфіденційну інформацію Юрію Голику. На цей момент розслідування ще триває, Біркадзе офіційно статусу підозрюваного не отримував і публічних коментарів не дає.

Юрій Голик

Один із головних координаторів «Великого будівництва», Юрій Голик опинився у центрі розслідувань щодо можливого розкрадання бюджетних коштів через фірми, наближені до чиновників Дніпропетровської області. Згідно з інформацією НАБУ і журналістів Bihus.Info, Голик, можливо, координував виділення коштів, хоча він особисто відкидає всі звинувачення. Після того, як НАБУ офіційно оголосило підозру кільком фігурантам справи, Голик виїхав за кордон, скориставшись дозволом як волонтер. Наразі судового рішення у справі немає, а Голик перебуває поза межами України.

Усі фігуранти розслідування мають право на відповідь, а редакція готова надати можливість опублікувати їхні коментарі. Розслідування тривають, і суспільство очікує справедливих та неупереджених судових рішень щодо всіх осіб, причетних до корупції.