Як зробити так, щоб глядач обрав театр?
"Театр починається з вішалки" - знаменитий вислів К. Станіславського, який ніхто не відміняв і не збирається відміняти. Але що далі? Однієї вішалка занадто мало, щоб до театру прийшов глядач, тим більше коли така шалена "конкуренція" з боку розважальних центрів, різноманітних "аймаксів", "шоу" на будь-який смак. І повсюдно купа реклами, від якої неможливо сховатись. Як зробити так, щоб глядач не спокусився на цю рекламу і обрав саме театр?
Мені здається, що Богдану Струтинському - генеральному директору - художньому керівнику театру Національна оперета України / National Operetta of Ukraine, вдалось знайти відповіді на це питання. На прем'єрі вистави "Амадеус" (музика Вольфганга Амадея Моцарта, лібрето Пітера Шеффера, переклад з англійської Олександра Степанова) знов аншлаг, знов бурні оплески задоволених глядачів.
Що цьому сприяло/сприяє? Як ви думаєте?
Актуальність обраної теми? В анонсі драматичної опери "Амадеус" написано так: "Життя митця можна зробити нестерпним, знищити його фізично, забути його могилу, але він все одно буде жити у своїх творах! Сюжет побудовано навколо Антоніо Сальєрі - віденського композитора, який на той час вже є відомим, успішним та щасливим. Але все змінюється, коли в місто переїздить молодий хуліган Вольфганг Амадей Моцарт. Сальєрі, який колись дав богові обітницю, розуміє, що ніколи не зможе писати таку геніальну музику, яке праведне життя він би не вів. І попри особисте захоплення творіннями Моцарта, придворний композитор намагається усіма можливими способами принизити Амадея і знищити його. Втім навіть хворий і покинутий усіма, Моцарт пише геніальну музику, і Сальєрі розуміє, що програв, і лишається єдиний шанс на славу після смерті - змусити повірити всіх, що це він вбив Моцарта."
Склад постановочної групи?
- режисер - Максим Голенко;
- диригент - Сергій Голубничий;
- хормейстер - Максим Ковальчук;
- балетмейстер - з. а. України Максим Булгаков;
- сценографія - Володимир Карашевський;
- художниця з костюмів - Ольга Левченко.
Виконавці? (Дійові особи та виконавці):
- Антоніо Сальєрі - з.а. України Марк Дробот
- Вольфганг Амадей Моцарт - Дмитро Вівчарюк
- Констанція Вебер - Ольга Федоренко
- Йосиф ІІ - Євген Прудник
- Граф Йоганн Кіліан фон Штрак - Олександр Харламов
- Граф Франц Орсіні-Розенберг - Кирилло Басковський
- Барон Готтфрід Ван Світен - Валентин Котенко
- Вентічелі перший - Олексій Кириллов
- Вентічелі другий - Мар'яна Боднар
- Катерина Кавальєрі - з. а. України Галина Грегорчак-Одринська
- Солісти-вокалісти: н.а. України Сергій Авдєєв, з.а. України Олена Арбузова, Мар'яна Боднар, Тетяна Дідух, Ганна Коваль, Максим Гара, Сергій Макієнко, Ігор Тихонов, Олександр Харламов.
Артисти хору, балету, симфонічний оркестр театру?
А можливо те, що в театрі запроваджена чудова традиція: "Прем'єра починається з пресконференції"? Для тих, хто не мав можливості потрапити на пресконференцію, викладаю трансляцію.
Чи те, що вже втретє театр проводить плакатний конкурс серед студентів факультету графічного дизайну і реклами Київського національного університету культури і мистецтв? Молоді художники мають можливість запропонувати свій креативний підхід, варіативне візуальне мислення, нестандартні метафоричні рішення.
Цього разу перемогла студентка 1-го курсу Євгенія Березнєва.
Я з дружиною мав можливість випадково у арт-фоє театру познайомитись з Софією Поліщук, студенткою 1-го курсу, робота якої потрапила у десятку найкращих робіт з конкурсного відбору та ії мамою, яка теж прийшла на виставу.
Сміливість, талановитість у постановці інноваційних творчих вистав, які не характерні для театрів оперет?
Щось пропустив? Додавайте...
Як на мене все це і одразу, тут не може бути зайвих елементів.
Радий тому, що "мода на театр" у гарному сенсі цього слова повертається. Театральне життя повертається у столицю. А значить й культура.
Дякую колективу театру за ще один чудовий вечір, після якого ми вже котрий день поспіль з дружиною тільки і говоримо про виставу.