Лицемірство "покращення" санітарного стану озер, зелених зон через їх забудову, яке вбиває ПРИРОДУ

02.01.2022 за ініціативи ГО "Озеро Качине " на озері Качине відбулась медіазустріч киян, дарничан з ІА Укрмедіа на тему "Природа або Бетонне Гетто".

СПІЛЬНО ми спробували знайти відповідь на питання: Чи варто будувати 3 25-ти поверхівки задля того, щоб "облагородити" 0,2 га залишків озера у Бетонному Гетто.

Після запису інтерв'ю і спілкування з учасниками зустрічі на самому озері Качине, про яке казали представники ініціативної групи, що воно у вкрай занедбаному стані, ми пройшлись разом з дарничанами до Озера Жандарки, яке знаходить на балансі КП Плесо і КП УЗН Дарницького району і подивились, що там відбувається.

Вам судити, друзі, чи все правильно відображено, але факти є фактами. У тому числі:

- "вражаючий" санітарний стан берега озера Жандарки,

 

- "законне" незаконне будівництво 3-поверхового будинку на берегу озера Жандарки, облаштування незаконної автопарковки поруч з ним,

більше 20 років існування "пам'ятки корупції" - "одоробла" на березі озера та влаштування там сміттєзвалища, перетворення його у небезпечну для жителів району, в першу чергу дітей, "зону відпочинку".

Єдиний позитив в цій історії - облаштування скверу на місці будинку, який почали будувати, але за рішенням Кличка на вимогу киян знесли 2 поверхи, засипали котлован землею і висадили там дерева, кущи, зробили дитячий майданчик і тепер це невеличка зону відпочинку для дарничан. А мала бути побудована чергова багатоповерхівка у нашому Бетонному Гетто.

Це напевно допоки єдиний приклад в Києві, коли мер столиці дослухався до вимог киян і прийняв рішення на їх користь. В той самий рік, перебуваючи на озері Жандарка і озері Качине, мер Києва Віталій Кличко окрім того, що пообіцяв дарничанам зупинити незаконне будівництво і створити на його місце сквер, який ви побачили у сюжеті, він також обіцяв зберегти озеро Качине і створити навколо нього парк. Проте з часом забув про свої обіцянки. Тому ми нагадуємо меру про його обіцянку, а також про те, що кияни неодноразово вже висловлювали свою рішучу позицію щодо збереження озера Качине, надання йому офіційного статусу і створення навколо нього парку.

Також цей сюжет яскраво показує наскільки лицемірство деяких представників громадськості вбиває природу. Замість того, щоб займатись реальними справами щодо збереження природи, вони підіграють забудовникам і пропонують покращувати санітарний стан озера, зелених зон чомусь виключно через їх забудову.

Ми намагались показати в реальному часі як виглядають наслідки таких "горе активістів" і потерпілих від аферистів забудовників.

 Збережемо київську природу СПІЛЬНО!