Сармат: Артилерія 25-ої бригади ЗСУ працює на всі 100

Боєць батальйону "Архангели Михаїла" Сармат розповів в інтерв'ю про перебіг боїв у Авдіївці, війну та про сім'ю з, якою довелося розлучитися  через бойові дії.

Ірина Клочко: Представтесь, будь ласка

Сармат: Мій позивний Сармат, Панюта Олег Сергійович.

Ірина Клочко: Хто ви, звідки? 

Сармат: Я з міста Київ, з міста Бровари. Доброволець батальйону Архангели Михайла, також був добровольцем у 2014 році і командиром розвідроти 2-го танкового підрозділу полку Азов. А зараз війна вже прийшла до нас додому, ближче. Прийшлось воювати іти.

Ірина Клочко: Звідки ви приїхали?

Сармат: Я приїхав з Авдіївки, працювали разом з 25-ою бригадою, вона не може вийти з Авдіївки вже місяць, хлопці стоять просять допомоги, але не можуть, вже є заміна їм, але фізично не можуть вийти. Їх кроють артилерією, їх кроють мінометами. Фізично просто хлопці не можуть вийти. Допомагали, їздили з групою англічан, які давали координати квадрокоптером і артилерія 25 бригади отработала на 100% влучно.

Ірина Клочко: Скільки?

Сармат: 2 танки.

Ірина Клочко: Хлопці не можуть вийти…

Сармат: Вони не можуть вийти з позиції, які тримає 25 бригада. Авдеєвка зараз наша, Авдєєвка наша, але за нею вже стоять російські війська.

Ірина Клочко: Хлопці там в оточені чи?

Сармат: Ні вони не в оточенні, є від'їзди, але вони не можуть змінитись, вони вже місяць стоять на зміні. Тобто ротація не проходить вже місяць, хлопці вже дуже виснажені.

Ірина Клочко: Тобто вони до останнього тримають позиції?

Сармат: Так хлопці в Авдіївці дуже виснажені, просять, щоб допомогли з заміною, с ротацією, але хоч вони дуже виснажені - настрій бойовий і все добре.

Ірина Клочко: Мочать русню?

Сармат: А як же? Мочать, мочать.

Ірина Клочко: Скажіть важко не важко, як взагалі це було?

Сармат: Важко… фізично важко, морально важко, але… важко що не можеш попасти до сім'ї, моя сім'я на Західній Україні, я її перевіз з Києва, вже місяць сім'ї не бачив, дітей не бачив. Важко, дуже важко. Фізично ми витримаєм, а морально, коли ти розумієш, що вони прийшли к нам додому і заїжджаєш до себе додому, по дорозі в Київ і бачиш, що в тебе в крищі ракета або, що сусіднього дому вже нема це морально дуже важко.

Ірина Клочко: Дякую.

Сармат: Нема за що.