🔴 Скромна декларація з мільйонами: колишня очільниця ДПС Сумщини Олена Хотенко знову у фокусі скандалу

Колишня очільниця управління ДПС у Сумській області Олена Хотенко, яка втратила посаду через проблеми з прозорістю статків, подала нову декларацію вже як інспектор Сумського відділу податків і зборів з фізичних осіб. І в черговий раз шокувала обсягом задекларованих активів, особливо — майном сина, який став неофіційною «фінансовою опорою» сім’ї.

За документами Хотенко нібито працює у Сумах, проте фактично проживає у Києві, а зареєстрована в Рівному. У декларації вона не згадує про свого фактичного співмешканця — бізнесмена Олександра Артем’єва, на якого, за даними журналістів, оформлено частину її майна. Натомість основним декларантом фінансового добробуту виступає син — Микола Хотенко.

📌 Що декларує родина Хотенків:

  • У власності Олени — нежитлове приміщення у Рівному площею 270,4 кв.м, куплене у 2019 році за 2,78 млн грн;

  • Земельна ділянка в с. Вереси Житомирської області (2 га) — 48 тис. грн;

  • Дві квартири, зокрема у Києві (45,7 кв.м) — за 100 тис. грн (!);

  • Житловий будинок на 491,9 кв.м у Боянівці, оформлений на неї та ще одну особу — куплений за 30 тис. грн (!);

  • Lexus NX 200 (2021) — 1,2 млн грн, а її син безоплатно користується Mercedes-Benz GLE 580 (2019), який записано на Людмилу Тімофеєнко — її ж кредиторку.

Сама Хотенко за 2024 рік задекларувала доходи на суму 4,3 млн грн від підприємницької діяльності, 76 тис. грн зарплати як держслужбовиця, а також 320 тис. грн, отримані від сина від продажу цінних паперів. Загалом сукупний дохід родини — понад 10,5 млн грн.

💰 Син-мільйонер — новий феномен у податковій?
Микола Хотенко, згідно з декларацією матері, заробив 5,63 млн грн від підприємницької діяльності. Він також володіє ТОВ "Аутстаф-Консалт-Сервіс", з якого отримав символічну зарплату — 9 тис. грн. У нього — 2,2 млн грн готівкою, а також по 20 тис. доларів і євро. Попри молодий вік і відсутність помітної бізнес-діяльності, його фінансова спроможність вражає.

📉 Фінансові зобов’язання Хотенко:
— Позика від Тімофеєнко — 2,8 млн грн (погашено 1,2 млн);
— Кредит в Ощадбанку — 645 тис. грн (повністю сплачено);
— Кредит у ПриватБанку — 390 тис. грн (залишок — 359 тис. грн).

Цікаво, що попри цей кредитний тягар і скромну офіційну зарплату, Хотенко не лише примудрилась скуповувати нерухомість і автомобілі, а й зареєструвала торговельну марку RIVNE ONLINE, активно ведучи бізнес і паралельно — формально працюючи держслужбовицею.

🕵️‍♂️ Чи стане декларація підставою для нового розслідування — питання відкрите. Але очевидно, що історія Олени Хотенко — ще один яскравий приклад того, як декларації українських чиновників можуть виглядати як глум над суспільством у час війни.