🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Військові Мародери: НАБУ і САП повідомили про підозру високопосадовцям ЗСУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили масштабну корупційну схему у сфері оборони. Колишньому заступнику начальника Генерального штабу ЗСУ Радіону Тимошенку, ексначальнику військ зв'язку ЗСУ Володимиру Рапку, а також ще двом особам повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів під час розробки автоматизованої системи "Дзвін-АС".

⚡ Згідно даних слідства, у 2016 році Міністерство оборони України уклало контракт на розробку цієї системи з компанією "Еверест Лімітед", яка не мала досвіду створення програмного забезпечення. Упродовж чотирьох років технічне завдання змінювали 13 разів, що дозволило збільшити вартість проєкту на 300 млн гривень. Без обґрунтування кількість дослідних зразків зросла з 4 до 12, що спричинило додаткові витрати у 115 млн гривень на коригування документації.

⚡В результаті система "Дзвін-АС" виявилася непридатною для використання: — не відповідала технічним вимогам; — не була сумісною з протоколами НАТО; — не інтегрувалася з іншими військовими системами; — з 200 запланованих функцій працювали лише 10.

Попри це, наприкінці 2022 року систему офіційно прийняли на озброєння ЗСУ. У 2024 році замість виправлення помилок чи відмови від неефективного проєкту на "Дзвін-АС" планували виділити додаткове фінансування.

Згідно з матеріалами слідства, СБУ встановила зв’язок компаній "Айкюжн ІТ" та "Інтекресі Бейз" із "Юкрейніан Електронікс" та "Еверест Лімітед". Остання мала створити систему "Дзвін-АС" на базі ПЗ "Інтекресі Бейз". Згодом "Еверест Лімітед" переоформили на "ЮЕй Дефенс", а потім — на "Інформаційна безпека-Новітні рішення".

Правоохоронці продовжують розслідування. Високопосадовці, які організували схему, можуть понести відповідальність за розтрату 246 млн гривень.