Бізнес-партнер Кірющенка очолив Дніпропетровську ОДА

Андрія Баска призначено заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Він є бізнес-партнером Олексія Кірющенка — режисера «Слуги народу», друга президента і співвласника ТОВ «ЕЛ-ЕНЕРГО», яка вже освоїла 2,9 млрд гривень державних тендерів, пише блогер Володимир Бондаренко.

Баско — монополіст зовнішньої реклами в Дніпрі. Він контролює фірми «Алесан», «Сілл», «Тетраграмматон 7», «Сілл РТ» і «Голос Дніпра». Але головне — в усіх цих структурах Кірющенко фігурує як співзасновник. Тепер його партнер сидить в обласній владі напередодні виборів, коли рекламні контракти коштуватимуть особливо дорого.

Кола розходяться далі. Серед співзасновників компаній Баска і Кірющенка фігурує Загід Краснов — проросійський мільйонер, для якого, за словами Бондаренка, «занести валізу аргументів» за потрібне призначення — не проблема.

Це вже не перша ланка в одному ланцюгу. Раніше «ЕЛ-ЕНЕРГО» Кірющенка засвітилася в тендерах КП «Дніпроводоканал» і потрапила до уваги журналістів як класична прокладка. Тепер схема обростає кадровим виміром.

Є й судовий вимір. Половина «ЕЛ-ЕНЕРГО» записана на Олександра Хандригу, зять якого — Роман Голобутовський — є суддею Дніпропетровського окружного адміністративного суду. Виконавча влада, реклама, суд — коло замикається.