Голосіївський парк під загрозою забудови!

Зараз парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва з а г а л ь н о д е р ж а в н о г о значення "Голосіївський парк ім. Максима Рильського" (в складі НПП "Голосіївський") під загрозою забудови.

НПП, - хто ще не знав,- означає національний природний парк. Такий статус передбачає охорону законом.

"...чиновники досить неохоче згадують положення про Національний природний парк "Голосіївський" із переліком відповідних заборон, а от про більш строге, але ЧИННЕ Положення про ПРО ПАРК-ПАМ'ЯТКУ САДОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ "ГОЛОСІЇВСЬКИЙ ПАРК ІМ. М. Т. РИЛЬСЬКОГО взагалі мовчать! Наче його й не існує". (цитую Михайла Погребиського)

Минулоріч громада відбила реконструкцію, ініціатори якої мали на меті забудову одного з Горіхуватських ставків, зокрема, зонами для їжі. Що цікаво, і без фудкортів вистачає людей, які готові у будь-яку пору та погоду виходити в Голосіївський парк. Бо в них є розуміння: унікальний національний парк у столиці в нас один , його варто вберегти, - а це стає актуальним, ідею з реконструкцією почали проштовхувати знов , - а для тих, хто не згоден, для тих, кому Голосіївський ліс це , в першу чергу, ласий в плані грошей шмат землі, ми готуємо відсіч - законодавчу і не тільки.

Дивує позиція адміністрації парку, яка схвалює забудову, пояснюючи це тим, що парк отримує мізерні кошти , а роботи багато, тож доводиться йти на компроміси. Невже це єдиний легкий спосіб отримати гроші на парк та співробітників?

Взагалі, відносини між притомними екологічно мислячими людьми та забудовниками сьогодні – це здебільшого історія про знущання у стилі BDSM-роману, де агресором є саме забудовник, а потурають в цих ігрищах деякі депи та чиновники. Мені одній здається, що пора змінити ролі в цій грі?

Одна дівчина зі штатів, на ім'я Джулія Хілл, прожила два роки на дереві, аби захистити його. Їй вдалося. Дії дівчини викликали такий резонанс, що компанія забудовника була вимушена припинити пиляти дерева майже по всьому штату.

Якщо треба буде, оселюся в Голосіївському лісі, аби його боронити. Бачу, цей спосіб повпливати на ситуацію не менш дієвий, а може і кращий, аніж суди, звернення і т.д.

Знаю, що не одна. Нас багато. Бджоли, коли на них нападають шершні, навчились створювати теплове коло і буквально спалювати тих, хто захоплює чужі ресурси і простір. Тож краще забудовникам перенаправити зусилля і розпочати реконструкцію, скажімо, у себе на дачі, відступити по-доброму, бо win-win поки не виходить.

А в парку Рильського ніяких радикальних реконструкцій не повинно бути. Можливо - змінювати освоєні розважальними комплексами території. Але те, що передбачає "свіжа" реконструкція - це саме знищення екосистеми і перетворення парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення в куций урбанізований сквер.

Посилання на інфо по реконструкції тут 

На додаток "шпаргалка" з нашої групи для кожного, хто готовий долучитися до збереження парку, не вставаючи з дивану:

Ви можете написати запит або скаргу в профільну структуру, що має безпосереднє відношення до Голосіївського парку та його забудови.

Навіщо писати звернення?

Так, активісти подають колективні звернення від мешканців з сотнями підписів. Але чим більше ми будемо сповіщати про проблему, чим більше ми будемо сигналізувати, що нас щось не влаштовує, тим вірогідніше, що нас почують.

Це можна зробити онлайн, за допомогою запиту на e-mail в довільній формі. Нижче публікуємо установи та контакти, а також зразок звернення:

Зразок - https://bit.ly/37DwCbC (можна і в довільній формі)

Що писати?

  • Це може бути індивідуальна скарга на забудову
  • Це може бути пропозиція припинити будівництво

На що можна посилатися:

  • Наказ президента про створення Голосіївського національного парку https://bit.ly/35PG6B7 та закон про природнозахисні фонди, який захищає парк від забудови https://bit.ly/2JIAwrj
  • На неправомірне заниження зон рекреації навколо Голосіївських ставків https://bit.ly/36WBOaa через що стала можлива забудова

Куди писати?

1551

залишити скаргу через сайт: https://1551.gov.ua/

Телефоном:

1551 (зі стаціонарного та мобільного*)

(044) 205-73-37 (з міжміського).

* Безкоштовна послуга доступна для абонентів операторів мобільного зв’язку «Київстар», «Vodafone» та «lifecell».

Поштою:

Електронні звернення громадян мають таку саму юридичну силу, як і письмові.

Бажаю успішно подолати зовнішніх демонів (внутрішніх теж)

 

Дивіться також