Марина Хонда: гроші хворих – на авто і нерухомість. У Києві розкрили цинічну корупційну схему...

Служба безпеки України викрила чергову гидотну схему розкрадання бюджетних коштів, які мали рятувати життя тяжкохворих киян. Цього разу чиновники Київської міської держадміністрації (КМДА) привласнили майже 60 мільйонів гривень, призначених на ліки, медичне обладнання та догляд за невиліковно хворими. Поки люди борються за кожен день життя, ці нелюди купують собі елітні маєтки та позашляховики!

У центрі скандалу – заступниця голови КМДА Марина Хонда, кураторка Департаменту соціальної та ветеранської політики. Саме вона, за даними слідства, особисто контролювала цей цинічний грабунок. Хто така ця Марина Хонда? О, це не просто чергова чиновниця – це справжня "королева корупції" з багаторічним стажем!

Хто така Марина Хонда насправді?

Довірена соратниця ексміністра оборони Олексія Резнікова, вона роками керувала Департаментом суспільних комунікацій КМДА. Там Хонда "відзначилася" не лише розкраданням київського бюджету, а й привласненням міжнародної грантової допомоги, яку добрі країни надсилали для розвитку нашого міста. Але це ще не все! Пам’ятаєте сумнозвісну "йолку" на Майдані? Так от, саме Хонда 22 листопада 2013 року підписала наказ про її монтаж. Цей крок став формальним приводом для силового розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року, коли "Беркут" жорстоко побив студентів. Наслідки відомі: ескалація протестів, кров і загострення боротьби за свободу. Її руки – у тій історії по лікті!

Після того, як Резніков пішов на підвищення, Хонда зайняла його місце серед заступників "найчеснішого мера всіх часів" Віталія Кличка. І що ж? Сіла на жирні корупційні потоки, оббираючи найбільш незахищених – хворих, пенсіонерів, ветеранів. А свій колишній департамент вона не просто покинула – вона його продала! Новим "хазяїном" став не менш одіозний Роман Лелюк, який і очолив Департамент суспільних комунікацій. Що він там робить? Блокує розвиток громадянського суспільства в Києві, а натомість будує мережу "комунікаційних центрів" для піару Кличка перед виборами.

Як працювала схема Хонди?

  • Тяжкохворим киянам на папері виділяли 55 тисяч гривень на місяць на лікування та догляд.

  • Реально люди отримували жалюгідні 5 тисяч, а 50 тисяч осідали в кишенях чиновників.

  • Загалом зловмисники уклали договорів на 149 мільйонів гривень, з яких третину – майже 50 мільйонів – просто вкрали.

  • На ці гроші купувалися елітні авто (наприклад, Mercedes-Benz G-Class за $200 тисяч) і нерухомість у престижних районах Києва та передмісті.

Що зараз?

СБУ та правоохоронці вже висунули підозри чотирьом учасникам схеми, включно з Хондою, за статтями Кримінального кодексу України – зокрема, ч. 5 ст. 191 (привласнення майна в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою). Їм світить до 12 років за ґратами. Але чи покарають їх насправді? Чи вкотре "відмажуться" завдяки зв’язкам і хабарам?