Нове звірство окупантів на Харківщині: рашисти розстріляли колону цивільних з дітьми

24 тіла, із них 13 дітей та вагітна жінка - медики озвучили нові дані щодо кількості жертв розстріляної рашистами колони на Харківщині

Служба безпеки України розслідує ще одне воєнне злочин російських військ, які нещодавно розстріляли цивільну колону у так званій «сірій зоні» між окупованим Сватовим Луганської області та звільненим Куп'янськом на Харківщині. Про це повідомив в.о. Голови СБУ Василь Малюк.

Співробітники СБУ за процесуальне керівництво Харківської обласної прокуратури розслідують цей воєнний злочин за ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним убивством) Кримінального кодексу України.

«Наприкінці вересня рашисти повністю знищили колону із семи автомобілів. Щонайменше 20 людей загинуло, і серед них – 10 дітей. Звірячий напад на цивільних осіб вчинила диверсійно-розвідувальна група окупантів – вони зі стрілецької зброї майже впритул розстріляли шість стареньких легковиків та один вантажівку «ГАЗель». Враг вкотре довів, що його мета – знищення всіх українців, незалежно від віку та статті. Окупанти зазнають вражень на полі бою і від безвиході відповідають на них убивством мирних громадян. Та вирішити не уникнути покарання – ми знайдемо шкірного і змусимо відповідати за вчинені звірства», - заявив Василь Малюк.

Залишкова кількість жертв наразі встановлюється, проводяться відповідні експертизи. Декільком людям вдалося врятуватися з пекла, зараз вони дають свідчення слідчим.

Наразі встановлюються особи убитих росіянами громадян, триває всебічне документування та збір доказів цього злочину для Міжнародного кримінального суду.

Також СБУ робить все можливе для встановлення осіб, причетних до вбивства мирних громадян.

Строків давності такі злочини не мають, винні обов’язково відповідатимуть за скоєне.