Українці зможуть оновити свої ID-картки, додавши електронний підпис

Як повідомив голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк, у листопаді 2019 року на українців чекає можливість безкоштовно отримати цифровий підпис і записати його на вже наявні ID-картки. 

"Всі ті картки, які на сьогодні є в обігу, придатні для того, щоб їх не обмінювати, а прийти, отримати цифровий підпис і записати його на наявну ID-картку. Він доступний для громадян, яким вже виповнилось 18 років", – розповів він.

"Наша позиція полягала в тому, щоб ЕЦП був безкоштовним, тому що запровадити це використання в широкому колі людей можливо тільки, якщо це буде безкоштовним. Коли це відбудеться? За нашими розрахунками – 100% в цьому році. Ми очікуємо десь приблизно в листопаді", – додав він.

За словами очільника послуга "точно буде запущена після завершення процедур із захистом даних, захистом видачі електронного підпису та отримання службою відповідних документів".

ЕЦП або електронний цифровий підпис — це аналог власноручного підпису у світі електронного документообігу.

Головні переваги – надійність і непідробність, адже електронний підпис – це набір цифрових даних, яких суттєво відрізняється від того, який ви залишаєте цифровою ручкою на планшеті або у вашому паспорті.

ЕЦП можна оформити в одному з 25 Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). Такі центри є при Державній фіскальній службі, Держказначействі, Нацбанку, Генштабі ЗСУ, МВС, а також банках: "Приватбанк", "Ощадбанк" та "Укрсиббанк".