Уніфікація класифікацій містобудівної документації та реєстрації земельних ділянок в Державному земельному кадастрі

Сьогодні при розробленні містобудівної документації та реєстрації земельних ділянок в Державному земельному кадастрі використовуються дві різні класифікації, які не пов'язані між собою. 

Наприклад, підприємець хоче купити чи взяти в оренду земельну ділянку для розміщення магазину. Вона розташована на території, яка згідно з містобудівною документацією позначена як квартал житлової забудови.

При погодженні документації із землеустрою, за якою формується ділянка, органи земельних ресурсів можуть відмовити, трактуючи генеральний план вузько і визначаючи цільове призначення цієї земельної ділянки за чинним класифікатором за кодом 02.01 «для будівництва та обслуговування житлового будинку», замість бажаного для підприємця іншого коду 03.07 «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі». У такому разі у житловому кварталі не можна буде розмістити магазин, що абсурдно. Хоча усі ці землі відносяться до категорії: «землі житлової та громадської забудови».

Відповідно, підприємець змушений "домовлятися" із чиновниками, аби вони почали "правильно" тлумачити містобудівну документацію.

Метою проекту, над яким працює група експертів є розроблення проекту документу з гармонізації класифікацій територій за функціональним призначенням в містобудівному кадастрі та земель за цільовим призначенням в Державному земельному кадастрі. Тобто документа, який визначатиме, якому цільовому призначенню земельної ділянки може відповідати яке функціональне її використання. Як тільки колеги напрацюють перший драфт – покличемо зацікавлених фахівців до обговорення.

Попередньо – кінець липня.