Захисна шторка для веб-камери: параноя або необхідність

Зазвичай люди діляться на два табори: ті, хто заклеює камеру і ті, хто ні. Хто з них правий і чому? Для початку розберемося з поняттями. Шторки для веб-камери - це накладка, яка блокує камеру вашого пристрою, забезпечуючи захист від її злому. Такі захисні «кришки» призначені не тільки для ноутбука, їх можна використовувати на смартфонах і планшетах! Якщо залишити камеру незакритих на цифрових пристроях, то ви можете стати об'єктом небажаного спостереження з боку кіберзлочинців. Тому використовувати шторку - хороша ідея для захисту вашої приватного життя від шпигунства.

Вебкам-шпигуни

Чи складно зламати веб-камеру? Боїмося, що відповідь може вас налякати. Якщо судити за кількістю роликів на YouTube, отримати контроль над вашою камерою під силу навіть школяреві. Є кілька видів «мережевих подглядвателей». Одні роблять це заради веселощів і дають про себе знати жертві, а другі роблять це тихо і людина навіть не підозрює, що за ним спостерігають. Обидва сценарії неприємні і можуть бути чреватими наслідками.

Який тип накладки для веб-камери вибрати?

Надихнулися закрити свою веб-камеру? Тоді розберімо плюси і мінуси всіх можливих варіантів.

Варіант №1: спеціальні шторки для веб-камери

Плюси. Сумісність з усіма пристроями: від смартфона до ноутбука. Тонкий і міцний. Добре виглядає. Легко відкривати і закривати.

Мінуси. Дорожче інших варіантів.

Варіант №2: самоклеючі стікери

Плюси. Недорогі і їх легко знайти вдома або в офісі.

Мінуси. Недовговічні. Можуть відвалитися в самий невідповідний момент. Виглядають не дуже привабливо. Ніякої функціональності.

Варіант №3: наклейка

Плюси . Недорогий варіант. Легко знайти. Симпатично виглядають.

Мінуси. Низька довговічність. Легко відвалюється. Незручно постійно відклеюватися і приклеювати.

У кожного з цих варіантів є свої за і проти. Все ж самоклеючі стікери і наклейки можуть стати хорошим короткостроковим рішенням, поки ви не знайдете більш відповідне.

А що, якщо не використовувати шторку?

Звичайно, це вибір кожного, але в такому випадку потрібно розуміти можливі ризики. Багато з нас досі працюють з дому, і захисна накладка може вберегти від неприємностей. Пам'ятайте, якщо залишити камеру незакритих, ви можете стати вразливим для стеження і атак через веб-камеру.

Ризик №1: вимагання. Згідно зі статтею в журналі Forbes, деякі атаки на веб-камери можуть відбуватися з метою отримання відео або зображень людей в компрометуючих позах. Наприклад, кіберзлочинець зняв як ви переодягаєтеся або виходите з душу. Потім він може загрожувати оприлюднити ці зображення, якщо йому не заплатять певну суму.

Ризик № 2: діти можуть наразитися на небезпеку. Журналістка Wall Street Journal попросила етичного хакера зламати її веб-камери. Вона була шокована, коли через деякий час він відправив їй фотографію дитини. Залишаючи веб-камеру незакритих, ви можете поставити під загрозу конфіденційність оточуючих вас людей, включаючи ваших близьких.

Ризик № 3: проблеми з безпекою. Zoom зіткнувся з неабиякою часткою проблем з безпекою. Деякі користувачі зазнали кібератаки через додаток. Оскільки робота з дому стає новою нормою, наявність шторки для веб-камери актуально як ніколи!

Ризик № 4: невідомі ризики. Чи працюєте ви вдома, в офісі або в дорозі, незакрита камера може становити ризик для конфіденційності. Як? Згадаймо, скільки разів ви брали з собою смартфон в туалет або в ванну. Адже ви б не хотіли, щоб хакери отримали ваше зображення при таких умовах. Тому для збереження душевного спокою, ви знаєте, що робити.

Залишилися сумніви?

  • Експерти з безпеки рекомендують і своїм прикладом показують, що це необхідність! ФБР часто радить закривати веб-камеру. Навіть Марк Цукерберг був помічений прикриває веб-камеру свого ноутбука, а деякі виробники гаджетів відразу продають рішення з вбудованою накладкою. Думаєте це просто так?
  • Наклеїти шторку - це простий крок, який допоможе зберегти вашу конфіденційність. Краще перебдеть, ніж піддатися потенційним кібератак.
  • Шторки для веб-камер дуже прості у використанні. Установка займе не більше пари секунд, а відкривати-закривати накладку можна простим рухом руки.

Щоб зрозуміти чи треба заклеювати камеру і мікрофон в ноутбуці, подивіться випуск нашого шоу про кібербезпеки «Бадьорий Хакер».