Людина – професія. Або як в ЗСУ зробити меню ресторану.

Чомусь так повелося в Збройних Силах, що навіть після переходу на каталогову систему харчування в багатьох частинах годують просто жахливо. Ми говоримо про харчування на пунктах постійної дислокації та полігонах, адже на позиціях кожен сам собі господар (принаймні так було до 24 лютого). Активна фаза внесла свої корективи і в забезпечення і в приготування причому всюди, як на передньому краю так і в більш тилових підрозділах. І одним з факторів покращення є те, що було мобілізовано людей, які справді розуміються на приготуванні їжі. Це технологи ресторанів, висококласні кухарі, і менеджери та адміністратори ресторанного бізнесу, але часто і просто люди, які люблять, вміють і головне хочуть готувати інших. Так склалося, що авторка цього тексту, подейкуди, стикалася з приготуванням їжі у Збройних Силах, тому під дією дуже сильних вражень вирішила поділитися з вами наступними думками.

Порівнювати звісно було з чим, з відсутністю бажання щось робити, з аби-як виконаними обов’язками і ще величезною кількістю надуманих причин, які показують відношення військових не тільки до служби а і до своїх побратимів. Тут в цьому прикладі є все: вразила чистота, охайність та порядок, правильно перерозподілені кошти, чітка робота технолога – який прорахував все до дрібничок, неймовірна робота кухарів, і звісно робота організаторів цих процесів – це робота продовольчої служби та її головного управителя, в народі іменуємого НачПродом.

Потрібно зазначити, що у багатьох частинах є люди які прагнуть до покращення, намагаються відтворити частинку тепла десь далеко від дому, привнести щось нове в старі, роками пережиті порядки. Та не завжди так відбувається бо для позитивних змін має бути також ще сталева воля командира, який зможе донести та довести думку свого креативного особового складу.

Але давайте повернемося до цього конкретного випадку.

Від відвідування простої військової столової у вашої авторки прокинувся схований десь глибоко ресторанний критик – і він каже наступне: страви чудово збалансовані, органічні та цікаві поєднання з простих нібито продуктів, калорійність відмінна обід ситний, але не перевантажує організм, смакові якості просто на висоті, різноманітність вражає – жодного повторення на тиждень (нашептали на вушко), а також зміна страв по різним тижням, тобто постійно нове меню, і звісно нові враження. Бажаю такого в усіх частинах,і найголовніше бажаю вам людей які справді відповідають займаним посадам, що не просто нестимуть тягар служби бо зобов’язані, а тому що їм це подобається, ттому що вони насолоджуються цими процесами і бажають творити нові кулінанрді дива для своїх побратимів.

Звісно де є така краса я вам прямо не доповім, але скажу так, що ці люди служать у Силах Спеціальних Операцій.

Фото додаю (хотілося б професійніші, але роль таємного покупця нажаль не дозволяє)

Дивіться також