Навіщо окупантам Бахмут?

Важко писати про війну коли ти дотичний до тих неймовірних людей які тримають оборону Бахмуту. Вже більше 4 місяців окупант знаходиться у безпосередній близькості до цього міста. Постійні штурмові дії, щільні обстріли, руйнування інфраструктури – загарбник не гребує нічим. Але хоч і є просування у напрямку міста та наші оборонці тримають цей Рубікон. Ворог поклав під умовними стінами Бахмуту вже не одну тисячу своїх мобілізованих солдат, найманців вагнеру, не одна тонна знищеної техніки стоїть на його підступах. То навіщо ж російському керівництву це місто? Чому вони не шкодують ні сил, ні засобів, що б підійняти в українському Бахмуті свій прапор?

Давайте розглянемо докладніше. Перш за все потрібно виокремити кілька критеріїв за якими ми розглядатимемо дане питання, а саме: місце розташування, логістичні шляхи сполучення, стратегічна важливість і звичайно морально-психологічний фактор.

Бахмут – досить велике місто на Донеччині, а точніше на північно-східній його частині. Фактично місто знаходиться на стику Донецької та Луганської області. Завдяки таким великим підприємствам, як Артем Сіль, БахмутХліб та завод шампанських вин та ще багато підприємств має статут промислового центру цієї частини регіону. Мародерство російських військ вже відомо на весь світ, втрата таких великих промислових комплексів буде дуже вразливою для майбутнього відновлення економіки України. Крім того саме Артем Сіль є одним з найбільших постачальників цього мінералу не тільки на території України, а і на європейському риноку, що перетворило Бахмут на досить великий логістичний вузол. Захоплення міста противником забезпечить йому доступи до таких напрямків, як Бахмут – Костянтинівка (як автомобільний так і залізничний), Бахмут – Слов’янськ (Ізюм, Харків) (як автомобільний так і залізничні). Костянтинівка та Слов’янськ – це надважливі логістичні вузли, через які проходять важливі магістралі як автомобільні так і залізничні. Крім того буде забезпечене важливе логістичне сполучення для противника Горлівка – Одрадівка – Опитне – Бахмут. Захоплення Бахмута противником забезпечить йому нові можливості швидкої доставки озброєння, військової техніки та особового складу ближче до лінії розмежування.

Для противника основний стратегічні моменти полягають у захопленні ще одного промислово-логістичного вузла Донецької області. Що розгорне для них досить широкі перспективи у проведенні подальших наступальних операцій на Костянтинівку, Слов’янськ, Краматорськ, Покровськ. Просування ворога в напрямку Костантинівки створе передумови для оперативного оточення для сил оборони, що захищають такі міста, як Торецьк, Нью-Йорк. Крім того перебування загарбників у самому місті дасть їм перевагу для ведення оборонних дій та проведення реорганізації, формуванні наступального потенціалу.

І на останок давайте розглянемо морально-психологічний компонент. Основним показником низького рівня цього компоненту є проведення мобілізації на території російської федерації. Окупантам, після останніх «жестів доброї волі» просто життєво необхідна велика і славетна перемога, перемога про яку можна заявити голосно, показати фото-відео підтвердження, адже хоч в росії і є жорсткий контроль над ЗМІ, інформація все ж доходить іншими шляхами. «Велика перемога» - потрібна для відновлення іміджу російських військ серед населення, необхідна для великої рекламної кампанії про славетну непереможну російську армію. Замовчування втрат серед особового складу, озброєння та техніки хоч і робить свою справу, але все ж не спонукає населення росії бігти до військоматів, записуватися до лав приватних військових компаній. А така перемога дозволила б пропагандистам провести свої заходи масового зомбування та отримати такі бажані мобілізаційні показники.

З огляду на все вище сказане наші захисники б’ють ворога не тільки по кількості, а й пригноблюють їх морально, адже що б там не було, як би ворог не старався, Бахмута, йому поки що, не бачити як своїх вух, як би він того не бажав.