Міф про російську військову перевагу або де ховається наймогутніша армія світу?

Через рік після початку війни в Україні виникає просте запитання: Як так сталось, що весь світ попався на міф про російську військову міць?

Погодьтесь, Росія все ще сильна держава, з природними ресурсами, якими не володіє жодна інша країна світу. Дійсно вона під санкціям, якими Захід думав поставити її на коліна. Але чому вона не може завершити розпочатий конфлікт на свою користь?

«Армата» є, але її ніхто не бачить

Конфлікт в Україні показав слабкості російської армії. У неї ніби два обличчя. Один наяву, у вирі війни. А по-друге, на парадах на Красній площі. Так, на схід України на фронт надходять танки Т-72 і Т-80, а також частина Т-90, але кілька років тому ми бачили на парадах Т-14 «Армату» - де вона? 

У Москві нас запевняли, що це найсучасніший і найпотужніший танк у світі. Можливо так і є. Але її ніхто не бачить.

На Заході навіть жартують, що «Арма» настільки просунута й випередила свій час, що має режим «стелс». Подейкують, що вона давно працює в Україні, але настільки непомітна, що її ще нікому не вдалося побачити.

Облишимо злісні коментарі осторонь, але тепер зрозуміло, що до оперативних підрозділів російської армії «Армата» непотрапить ще довго. Тим часом росіянам доведеться покладатися на моделі танків, які були розроблені 50 років тому, ще в Радянському Союзі.

Росія планувала виготовити 2300 "Армат" в період з 2015 по 2020 рік. Але вже у 2018 році стало зрозуміло, що план доведеться перенести на 2025 рік. 

У грудні 2021 року "Ростек" заявив, що перші 40 танків Т-14 надійдуть у війська після 2023 року. Враховуючи витрати на війну та санкції, навіть це оголошення було поставлене під сумнів. А саме, у 2015 році «Армата» коштувала від 3,7 до 4,6 мільйонів доларів. Два роки тому ціна зросла до 5-7,1 мільйона доларів за танк. Тим часом ціна зросла ще на 30 відсотків.

Модернізація

Передбачається, що до теперішнього часу випущено близько 100 «Армат», які використовувалися для випробувань. Завдяки цьому досвіду початковий проект танка зазнав значних змін. Танк отримає нову вежу, нову 152-міліметрову гармату і нову систему управління вогнем, з датчиками для виявлення і виявлення цілей на дистанціях понад шість кілометрів. Також планується потужніший двигун, нова броня і розвідувальний безпілотник, який буде злітати з вежі "Армати".

Дивіться також