(На) є-Вибори у зе-смартфоні стрімко наближаються, і це вже не учбова тривога

Кабмін затвердив «Порядок проведення опитування..» через додаток Дія.

Заодно вкотре підтвердивши, що портал Дія та додаток Дія – це одна й те сама система, а ще точніше – додаток є мобільною версією порталу. А якщо це одна система, то витік даних з порталу означає витік даних з додатку, чи не так?

Але повернемося до (на)є-Виборів у смартфоні.

Власне, фальсифікація онлайн-виборів є наразі єдиним шансом агресивних невігласів залишитися при владі.

Думаю, на Банковій загальний план такий:

Спочатку примусимо усіх встановити собі Дію: зробимо так, щоб без Дії неможливо було отримати «вовкіну тисячу» та сертифікат вакцинації.

Коли загонимо туди хоча б половину виборців – почнемо потихеньку проводити «опитування» через Дію. Оскільки ми вважаємо, що повністю контролюємо всю інфраструктуру та екосистему Дії, то можемо для початку малювати результати опитування опитувань дуже схожими на реальні. Або навіть реальні результати публікувати. Це сприятиме підвищенню довіри до самого процесу «голосування через Дію», яку ми назвемо для лохів «зворотнім зв’язком» та «прямою демократією» - нехай втішаються.

А коли «опитування» стануть регулярними, лохторат звикне та не матиме нічого проти – тоді просто замінимо слово «опитування» на слово «вибори» - щоб ніхто нічого не помітив.

До цього моменту ми через «опитування» підвищимо рейтинги правлячої партії до космічних вершин, і пофіг, що насправді рейтинги будуть близько-нульові. Головне - щоб піпл вірив у Дію та її «опитування».

Проти умніків, які кричатимуть, що все це грандіозне негібалово – відкриємо оперативно-розшукові справи, пустимо наружку, будемо залякувати, пошиємо кримінальні справи, проведемо обшуки, закриємо свавільно – все як завжди.

До того ж, через Дію можна чітко контролювати хто і як «проголосував», хто чим невдоволений, й усіх потенційних дисидентів поставити на облік.

А в онлайн-виборах переможе той, хто потрібно - наш Великий Вождь, Найвеличніший Лідер, Нелох Перший. І вся його зграя федорових-вискубів-федієнок також залишиться при владі та продовжить пиляти мільйони, дзюрячі в очі платникам податкам.

Профіт.

Як один з отих «умніків», я одразу заявляю, що дані «опитування» не повинні і не можуть мати жодної юридичної сили.

Як влаштована Дія всередині, яка її інфраструктура та хто контролює усі її елементи – достеменно невідомо, все це засекречно владою. Скоріш за все – повністю підконтрольне «дієвим» та їх прибічниками, у тому числі комерційними компаніями та ІТ-фірмами російсько-білоруського походження. Не виключено, що також частина інфраструктури Дії контролюється кремлівськими хакерами – свої можливості вони продемонстрували 14 та 22 січня 2022, коли витік значний обсяг персональних даних громадян України з порталу Дія.

Загалом Дія має велику кількість критичних недоліків, які забрані тут: Що не так з додатком Дія?

 

Поясню простими словами, що означатиме проведення «опитувань через Дію»:

- влада знатиме ПІБ, адресу, дату народження кожного, хто за щось проголосує («опитування» чи «вибори»). І головне - як саме проголосує, за кого чи проти чого. Бо ж влада і є «організаторами опитування», і вона ж контролює Дію, в якій наявні усі ідентифікаційні документи.

- Перевірити результати такого «онлайн-опитування» (голосування) або просто пересвідчитися, що твій голос враховано – не буде ніякої технічної можливості. Усім просто оголосять результати. Ви просто вірне нам на слово, ви ж нам довіряєте, егеж?

- Існує технічна можливість створення фейкових «голосувальників». Приклад: «кейс Джо Байдена», про який влада досі мовчить.

- Результати отаких Дія-опитувань» будуть аргументом для прийняття державних рішень. Наприклад: «За результатами опитування в Дії, 78% опитаних вважають за необхідне ввести цензурування контенту в Інтернеті та створити відповідний державний орган Укркомнадзор, відповідальний за дотриманням виконання таких обмежень. Виключно в цілях державної безпеки та боротьби з тероризмом».

Тобто ми з вами є свідком того, що зроблено черговий крок у напрямку (цифрової) диктатури та обмеження наших прав. Без будь-якого закону, просто постановою, просто підконтрольного Кабміну, в якому Федоров не просто так віце-прем’єр.

Нагадаю, що онлайн-вибори не проводяться у жодній країні світу крім Естонії. Не проводяться в США, не проводяться у Британії, не проводяться у Франції, Німеччині, Голландії, Австралії, Канаді та інших демократичних цивілізованих країнах.

У США більше 80 найбільш поважних світових експертів (у тому числі Брюс Шнаєр та Мартін Хеллман) ще у квітні 2020 звернулися до губернаторів штатів та керівників виборчих комісій з вимогою відмовитися від онлайн-виборів через недосконалість сучасних технологій та неможливість забезпечити демократичні принципи волевиявлення за такого способу голосування.

І до їхньої думки влада США дослухалася.

А от влада нашої країни, яку на Заході офіційно вважається «країною, що розвивається» - не дослухалася місцевих фахівців. Чиновники сказали «та хто вони такі», а їхні звернення - «це лише припущення без доказів, тьху на них». Тобто поводяться як типова «країна третього світу», підтверджуючи та цементуючи міжнародний статус України «тумбо-юмбо».

У США, Німеччині, Фінляндії, країнах де високий рівень довіри до влади - відмовилися від онлайн-виборів, а в Україні, де рівень такої довіри менше 20% - тупо пруть напролом до «виборів у смартфоні», ігноруючи думку експертів та великі сумніви суспільства.

Більш розвинуті країни займалися концепцією проведення онлайн-виборів по 20 років – але так і не наважилися їх проводити.

Українські весільні фотографи ну дуже-то сильно й думали – рік, два, ще й білоруси щось порадили – і вже все для себе вирішили. Адже це розумні завжди сумніваюсь, дурники - ніколи. «Все ж просто: взять і подлієть».

І зробити з цим нічого не можна: все одно якась частина суспільства радісно вітатиме «голосування у смартфоні», а ті, хто вміє думати та не згоден – на вулицю не вийдуть.

А лише це є фактором стримування для поточних невігласів у владі.

Самостійно захиститися від «голосування у смартфоні» - нереально. Навіть крутим професіоналам. Тому єдиний захист свободи вибору для громадян – публічний протест та висування вимог владі. Усе інше – пропозиції, критика, міжнародний досвід, сучасні практики - не працює, я перевіряв. Лише «вулиця».

Бо іншої мови вони не розуміють.

І не хочуть розуміти.