Нам залишилось продовжувати справу Максима Шимка і домагатись справедливої відплати

Андрій Петік, бунчужний Труханівської січі, розповів про козака 4-ої сотні Майдану, Героя Небесної сотні Максима Шимка, якому мало б виповнитись 21 жовтня 42 роки але його було вбито у 2014 році і про те, чому так важливо наразі задля продовження справи Героя домагатись справедливої відплати.

"Сьогодні козаку 4-ої сотні і Герою Небесної Сотні Максиму Шимку мало б виповнитись 42 роки... Але не виповниться. Як не виповнилось 35 і не виповниться 50... там.. трішки вище пам'ятник, як раз на тому місці де він загинув... Його скосила куля....

Нам залишилось продовжувати його справу і домагатись справедливої відплати... Зі справедливою відплатою нині виникають певні проблеми.

Я не знаю чи ви чули про відкритий конкурс на пост директора Музею Революції Гідності, який вельми таємно було проведено цього літа і до конкурсу проведено лише одну людину, допущено конкурсною комісією, попереднього директора Пошивайла. За що пана Пошивайла було приведено знов на посаду? Чи підготував він бодай одну екскурсію?

Я можу сказати, що коли діти приїздять на Труханівську Січ, то я завжди проводжу одну з екскурсій по Києву - це екскурсія по Майдану з розповіддю де стояла і яка барикада, де була ця сутичка під стелою 18 числа... І дітям це дуже цікаво...Ви можете вийти на Майдан і побачити "зазивал" до Міжгір'я але ви не побачити екскурсій від Музею Революції Гідності. Так само ви не побачити побудованого  Музею, хоча майже 500 мільйонів "злизано" на його будівництво. Так само ви не побачите в Інтернеті відео - і фотофайлів... Більше мільйона таких файлів лежить мертвим вантажем в Музеї. Але у пана Пошивайла до цього не доходять руки...так само як і у 8 його екскурсоводів, якій кожен отримує по 50 тисяч гривень на місяць. За що ж тоді пана Пошивайла було приведено на посаду?  За маніакальну готовність зруйнувати вулицю Інститутську, точніше алею Небесної Сотні під назвою "Побудова Меморіалу Небесної Сотні"...

Для чого це потрібно?  Справа у тому, що у Прокуратури є десятки тисяч файлів,  знов таки відео і фото файлів, доказів злочинної діяльності беркуту 20 лютого 14 року.  Але згідно процесуального кодексу кожен звинувачений має право вимагати від суду додаткової експертизи на доведення що ці файли автентичні.  У такому разі суд має призначити повторну експертизу і провести нову фото або відео зйомку на місці злочину. І якщо ця нова зйомка не буде співпадати з тою зйомкою, яка була на момент злочину, то тоді цей доказ вважається неправомірним  і відхиляється судом. Саме тому зараз чиниться шалений тиск на Прокуратуру, щоб вона зняла арешт на будівництво Меморіалу і кричать "коли вони нарешті закінчать свою роботу?". То питати треба не в Прокуратурі. Питати треба у суддів. Бо можна буде будувати щось на Інститутській тільки тоді, коли завершиться термін апеляції після останнього суду. До того будь-яке будівництво є руйнацією місця злочину. Окрім того це Меморіальне місце Небесної Сотні.

Я хочу нагадати, що вулиця Інститутська одержала свою назву завдяки ось цієї будівлі - Інституту благородних дівиць, який у 20-30-х роках облюбувала ЧК ГПУ НКВД. Ця бруківка і ці сходи - це шлях на Голгофу Зерова, Тичини, коли вони піднімались викликані на допит і для декого цей підйом був останнім підйомом бруківкою Києва. Зараз ви можете пройти зі своєю дитиною цією вулицею,  показати і розказати. Після того як тут буде насипано  4 метри землі чи зможете ви це відтворити?

Крім того  вулиця Інститутська була свідком Революції на граніті .. і по ній гуляли голодувальники.. Вона була свідком двох Майданів...Тут збирались під час першого Майдану люди. Тут збирались люди під час другого Майдану. Ця вулиця фактично сама є музеєм 20 століття України і вона сама підлягає музеєфікації у тому вигляді як є. Нажаль наші "очільники", так би мовити, цього не розуміють. " 

Щодо першочергових вимогАрешт Прокуратури має бути продовжений до завершення апеляційного терміну після останнього суду. Коли останній беркут піде в тюрму, тільки тоді арешт може бути знятий. По друге. І пана Пошивайла і його шефа, який привів його на посаду, пана Дробовича, який вже відзначився руйнацією Бабиного Яру, так само як Пошивайло тепер біжить  виправдовувати довіру шефа руйнуючи  Інститутську, треба усувати з посад. Нагадаю, що пан Дробович намагався внести розкол в українське суспільство, побудувавши Синагогу на Монастирському цвинтарі з тим, щоб підняти хвилю антисемітизму в Україні. Чиє це замовлення? Я думаю ні у кого не викликає ані найменшого сумніву. Це такі найперші вимоги."