Ось що буває, коли на посаду віце-прем’єра призначити Інтернет-маркетолога

Віце-прем’єр-міністр України: «15 лютого Україна відбила найбільшу в історії країни DDoS-атаку» https://cutt.ly/lPml4Xy

Агентство Reuters: «Вибух несанкціонованого трафіку, який ненадовго переповнив українські сервери на початку цього тижня, був скромним у порівнянні з цифровими нападами, зафіксованими в інших місцях.»: https://cutt.ly/aPmzwyd

Віце-прем’єр-міністр України: показує у своєму ТГ-каналі скріншот з системи Arbor і заявляє про атаку у 600 кілопакетів на секунду.

Розробники Arbor (компанія Netscout) саркастично зауважують, що атака була «доволі стандартна»:

І добавляють (посміхаючись у кулачок): «Можливо, це була найбільша атака, яку ВОНИ бачили. Але це точно не найбільша атака, яку бачили МИ».

Пряма цитата:

Ukrainian officials described the outages as the result of "the largest DDoS attack in the history of Ukraine," but Netscout said that the digital flood was pretty standard.

"It is definitely not the largest we've seen."

А всесвітньо відома компанія Cloudflare, послугами якої користуються українські міністерства, взагалі «не побачила доказів великої DDoS-активності»:

«In an email, the company said it had seen no evidence of "large DDoS activity" in Ukraine against its data centres or customers there.»

Але Netscout не зупиняється і продовжує добивати репутацію українського Віце-прем’єр-міністра: «Потоки пакетів даних досягали 5.2 Gbps – у сотні разів менше, ніж було заявлено, а найпотужніший DDoS у 2021 році досягала 3,5 Терабіт на секунду.

Пряма цитата:

Netscout said its experts had seen floods of data packets reaching 5.2 gigabits per second - hundreds of times less powerful than what it said was the most powerful denial of service of 2021 which clocked in at 3.5 terabits per second.

І про вартість атаки:

Віце-прем’єр-міністр України: «..така атака коштує мільйони доларів».

Експерти: «На чорному ринку "послуга" DDoS коштує від кількох десятків до кількох сотень доларів на годину.»

Не мільйони, і навіть не тисячі – просто пару сотень доларів.

Але підрахуймо точніше.

На чорному ринку 30 хвилин DDoS-атаки потужністю 60 Gbps коштує всього 90 доларів.

https://cutt.ly/APmcSmI

Остання атака проти українських банків та урядових установ у була насправді у 12 разів менш потужна й тривала ну від сили 6 годин. Тобто навіть якби потужність була 60 Gbps (а не фактичні 5 Gbps), і якби дійсно тривала 6 годин то коштувала б вона десь 540 доларів.

Іншими словами, за суму, яка приблизно дорівнює триденній зарплаті заступника керівника ДП «Дія», зловмисники спричинили стільки галасу, що усі українські державні кібер-борцуни збіглися на прес-конференцію, але при цьому на весь Світ публічно облажалися про «найпотужнішу кібератаку» та про «мільйони доларів».

Чим, безумовно, виставили ідіотами не тільки самих себе, але і усіх нас – державу Україна.

Адже усі наші іноземні партнери чомусь досі переконані, що українські офіційні посадові особи говорять та діють від імені народу України. Що ми їх на цю тупість та некомпетентність уповноважили. Що українська влада - професійна та відповідальна і ну ніяк не може нести відверту ламерську дічь. Це неможливо, бо неможливо ніколи, еге ж?

Українські фахівці та експерти вже давно вголос говорять про кричуще невігластво та безвідповідальність державних «SMM-жижиталізаторів».

Західні партнери щось таке підозрюють, але продовжують фінансувати ці підозрілі експерименти.

Аж ось тепер нарешті «ми-всіх-звільнили-і-все-працювало» публічно розписалися у своїй професійній некомпетентності.

Зате говоряща голова Національного (!) координаційного(!) центру кібербезпеки РНБО (кібербезпеки, Карл!) - «на «відмінно» оцінив реакцію державної системи кібербезпеки на останню кібератаку». https://bit.ly/3ByWGDh

«Відмінна реакція» на оті позорнячі 5 Gbps, від яких госуха (разом з державними банками) повалилася наче картковий будиночок.

Але зауважу, що за певних обставин я можу погодитися з даною оцінкою даного посадовця.

Якщо завданням було примусити весь Світ поржати над недолугими українцями, які незздатні протистояти досить скромній атаці та ще виставити себе брехливими, зате криворукими невігласами – тобі мета дійсно була досягнута.

“На пятірочку”.