Злиття віртуального та реального світів небезпечне

Так вважає екс-глава Google Ерік Шмідт, говорячи про проект метавсесвіту Марка Цукерберга. На його думку, даний проект віртуального світу, роботу над якою анонсував глава Meta (екс-Facebook Inc.), несе серйозну загрозу для людства.

Йдеться про технологію штучного інтелекту, яку компанія використовує для роботи алгоритмів на своїх платформах (Facebook, Instagram і т.д.). Шмідт порівнює її з «гігантським фальшивим божеством», яке вступає з користувачем у нездорові та паразитичні стосунки.

«Всі, хто говорить про метавсесвіт, говорять про світи привабливіші, ніж нинішній — у них ви багатші, симпатичніші, красивіші, сильніші, швидші. Тому через кілька років люди воліють витрачати більше часу в окулярах усередині метавсесвіту. А хто встановлюватиме правила? [...] Він буде всюди. Як виглядатиме найкращий друг з ШІ всередині, особливо для дитини? Як виглядатиме війна із застосуванням ШІ? Чи сприймає ШІ ті аспекти реальності, які нам недоступні? Чи можливо, що ІІ бачить те, що людство не може зрозуміти?», — наводить слова екс-глави Google газета The New York Times.

Сам Цукерберг повідомив, що його команда створює тонку пластикову «робо-шкіру», що деформується, для фізичних взаємовідносин всередині метавсесвіту.