Міністерство цифрової трансформації України

Реалізація державної політики у сфері інформатизації, електронного урядування, розвитку інформаційного суспільства

Команда

Опис

Впровадження електронного урядування – одна з найважливіших складових реформи державного управління, яка триває в Україні. Саме е-урядування здатне вивести взаємодію державних органів і населення на новий рівень та мінімізувати корупцію. Прозорість, доступність, мінімальний контакт пересічної людини з чиновниками – основні переваги електронних послуг та сервісів.

Український Уряд проводить системну чинну політику в сферах електронного урядування, інформатизації, розвитку інформаційного суспільства, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, цифровізації органів державної влади. За впровадження політики Уряду в цій сфері відповідає Державне агентство з питань електронного урядування України (далі – Агентство), яке було засноване 1 жовтня 2014 року.

Агентство має статус центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовує Кабінет Міністрів. Штат Агентства налічує близько 80 фахівців.

Агентство, згідно Положення провадить діяльність за такими основними напрямами:

Електронні послуги

Зручність, прозорість, доступність – основні принципи адміністративних електронних послуг. Саме їх запровадження здатне вивести взаємодію між державою та громадянами на новий, вищий рівень.

Відкриті дані

Якість, кількість, актуальність, затребуваність наборів відкритих даних характеризують прозорість та ефективність роботи влади. Процес відкриття даних не тільки сприяє розвитку цифрової економіки в Україні, а й наближає нашу країну до повноправного входження в європейську спільноту.

Електронна взаємодія державних реєстрів (інтероперабельність)

Взаємодія державних реєстрів, їх функціонування за єдиними правилами та алгоритмами, забезпечення надійного захисту інформації – за такими принципами працюватиме система публічних державних реєстрів.

Електронний документообіг

Купи паперу, теки, картотеки – звична картина в державних органах. Системи внутрішнього та міжвідомчого електронного документообігу вирішують цю проблему та значно прискорюють процес прийняття рішень у державних органах.

Електронна ідентифікація

Засоби електронної ідентифікації – надійний інструмент підтвердження особистості, прав на дістання тієї чи іншої інформації, надання доступу до даних чи послуг. У цій сфері в нашій країні вже працюють найсучасніші технології та розробки.

Електронна демократія

Завдяки широкому застосуванню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій громадяни мають змогу брати участь у прийнятті державних управлінських рішень, місцевому самоврядуванні.

Національна програма інформатизації

Національна програма інформатизації це, перш за все, механізм координації процесів планування та виконання проектів інформатизації в системі органів державної влади. 

Статті

Роз'яснення нормативної бази НПІ
Аналітичний звіт