Тезаурус

Перелік основних термінів які використовуються для опису системи та їх тлумачення.

Сайт - програмний комплекс, розташований за доменною адресою SPILNO.ORG

Платформа - сукупність електронних сервісів та інструментів, які належить та обслуговуються Адміністрацією, розташованих за доменною адресою SPILNO.ORG  

Адміністрація Сайту - група осіб відповідальних за управління Сайтом Платформи.

Відвідувач -  особа, яка або не виявила бажання реєструватися на Сайті Платформи, або не ввійшла в систему, але має бажання ознайомитися з інформацією розташованою на всіх публічних сторінках Платформи.

Користувач - приватна особа, яка самостійно виявила бажання долучитися до  електронних сервісів Платформи, та створила свій персональний обліковий запис у системі, й отримала можливість додавати, редагувати та видаляти власний авторський Контент.

Персональний обліковий запис - інформація яка містить відомості, необхідні для ідентифікації Користувача на Сайті, та надає йому доступ до Кабінету користувача.

Ідентифікація Користувача - процес добровільного надання приватних даних, які підтверджують особу Користувача.

Персональні дані - інформація, що відноситься до певної фізичної особи.

Кабінет користувача - адміністративний інтерфейс прив'язаний до персонального облікового запису Користувача на Сайті Платформи, через який він управляє Контентом який він розміщує на сторінках Сайту.

Контент - будь-яка текстова, графічна чи аудіо або відео інформація, документи та інші об'єкти, що розміщуються Користувачем на Сайті Платформи.

Публічна сторінка користувача або сторінка користувача - сторінка Сайту Платформи на якій відображається весь Контент який опублікував Користувач.

Пост - текстова публікація створена Користувачем Платформи.

Типи Постів - стаття, новина, звіт.

Новина - інформаційний текстовий пост про подію, що відбувається, відбулась або відбудеться у найближчий час.

Стаття -  структурована текстова публікація великого розміру, яка є результатом аналізу, вивчення проблеми, або матеріал який виражає думку автора по певному питанню.

Звіт - текстова публікація яка містить звітну інформацію стосовно події, заходу, акції що нещодавно відбувся, або про виконання певної роботи, завдання, доручення.

Подія - інформаційний текстовий пост, анонс події, що має відбутися у найближчий час.

Типи подій - тренінг, семінар, вебінар, прес-конференція, презентація, виставка, форум.

Електронні сервіси - види інформаційних послуг які надаються за допомогою електронних засобів, зокрема Інтернету.

Типи електронних сервісів Платформи - звернення (запит, пропозиція, порада, рекомендація, зауваження, заява, клопотання, скарга, подяка, петиція, ідея, проект, конкурс (консультація, тендер), опитування.

Звернення - адресне електронне звернення громадян, де висловлюється чітко сформульована думка, ідея або запитання стосовно суспільно важливих питань які знаходяться в компетенції особи до якої направлено звернення. Звернення подається та розглядається в порядку, передбаченому Законом України "Про звернення громадян".

Петиція - особлива форма колективного звернення громадян, значення якої для суспільства визначається кількістю громадян які висловлюють свою підтримку Петиції шляхом голосування. Петиція подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 231 Закону України "Про звернення громадян".

Ідея - безадресне звернення, чітко викладена раціональна пропозиція, рекомендація стосовно суспільно важливих питань, важливість якої визначається шляхом голосування дотичних до ареалу реалізації Ідеї осіб.

Проект - обмежена в часі, ресурсах та вимогах концепція Ідеї, направлена на досягнення конкретних суспільно важливих цілей та завдань, яка знайшла підтримку громадськості.

Конкурс - змагання яке проводиться за чітко встановленими правилами, завдання якого визначити найбільш вигідніші з присланих на розгляд для реалізації Ідеї. Рішення про переможців проводиться за результатами голосування.

Опитування - збір інформації, експертної думки громадськості стосовно суспільно важливих питань. Опитування залежно від предмету дослідження можуть бути масовими, вибірковими, індивідуальними або експертними.

Організація - цільове об'єднання Користувачів Платформи, які самостійно виявили бажання делегувати одному із своїх учасників долучитися до  електронних сервісів Платформи, та створили обліковий запис організації у системі, й отримала можливість додавати, редагувати та видаляти Контент який публікується від імені Організації.

Типи організацій - Громадські, Урядові, Комерційні, Навчальні заклади, Коаліції.

Громадські - Громадська спілка, Громадська організація (ГО), Благодійний фонд (БФ), Релігійна організація, Орган самоорганізації населення (ОСН), Представництво іноземної НУО, Творча спілка, Професійна спілка. Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Урядові - Об’єднана територіальна громада (ОТГ), Міська адміністрація, Сільська адміністрація, Міська рада, Селищна рада.

Комерційні - Приватне підприємств (ПП), Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

Навчальні заклади -  Школа, Інститут, Академія, Консерваторія, Коледж, Технікум, Університет, Ліцей.

Коаліції - Громадська Платформа, Об'єднання громадян.

Обліковий запис організації - інформація яка містить відомості, необхідні для ідентифікації Організації на Сайті, та надає обраним Адміністратором Організації Користувачам доступ до Кабінету організації.

Власник організації - Користувач який має достатньо повноважень для створення та адміністрування Облікового запису організації.

Кабінет організації - адміністративний інтерфейс прив'язаний до персонального облікового запису Організації на Сайті Платформи, через який уповноважені особи управлять Контентом який публікується від імені Організації на сторінках Сайту.

Ролі учасників організації - сервісом Платформи передбачені такі ролі учасників Організації: адміністратор, модератор, учасник.

Адміністратор сторінки організації - має право додавати учасників в Організацію, надавати Учасникам права Адміністратора або Модератора.  

Модератор сторінки організації - має можливість модерувати Контент який пропонують до публікації Учасники організації.

Учасник сторінки організації - має можливість запропонувати опублікувати Пост, Звернення, або Ідею від імені Організації.

Угода - перелік умов та домовленостей між Користувачем і Адміністрацією які регулюють правила використання сервісів Платформи.

Абревіатури

ОГС - Організації громадянського суспільства

ОМС - Органи місцевого самоврядування

НУО - Неурядові організації. Можливо також використання абревіатури НДО - недержавна організація.

ОСН - Орган самоорганізації населення

ОСББ - Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків

ОТГ - Об'єднана територіальна громада

ТОВ - Товариство з обмеженною відповідальністю

СВБ - Суспільно відповідальний бізнес

ГО - Громадська організація

БФ - Благодійний фонд