10 причин чому розумні не завжди багаті
Уоррену Баффету, постійному учаснику Топ-3 у світовому списку Forbes, належить цитата: «Якщо ви такі розумні, то чому я такий багатий?» Справді, чому? Чого не вистачає розумним людям, які б хотіли розбагатіти, але не можуть?
- IQ не єдиний критерій оцінки інтелекту. Є RQ (інтелект ризику), EQ (емоційний інтелект), звичайний здоровий глузд. З рівнем багатства найсильніше корелює EQ.
- Амбіції та воля. Вони залежать не від інтелекту, а від генетики та умов, у яких зростала людина.
- Здоров'я. Один з найбільш недооцінюваних факторів.
- Середовище. Правило «в потрібному місці у потрібний час» ніхто не скасовував.
- Вміння налагоджувати зв'язки. Багато людей, що пробилися нагору, не мають жодних інших талантів, крім цього.
- Допомога сім'ї/громади. Євреї так часто бувають успішними, тому що в їхній культурі прийнято підтримувати один одного. Вплив єврейської громади іноді буває настільки значним, що великі великі держави програють війни.
- Забагато знань. Великий досвід часто не допомагає, а заважає. Заздалегідь бачиш надто багато складнощів.
- Позитивний настрій. Людям із високим інтелектом часто властиві сильні перепади настрою, нездатність знайти супутників життя, самокопання. З таким настроєм складно бути оптимістом, а без оптимізму нічого не досягнеш.
- Емоційна стабільність. Занадто флегматична чи надто збудлива людина — поганий претендент на потрапляння до списку Forbes. Але винятки трапляються. Наприклад, творець Craigslist Крейг Ньюмарк — аутична і нелюдна людина. А Борис Березовський, за словами його знайомих, постійно вагався між станами «гори згорну» та «піду повішуся».
- Надто високий інтелект. Найкраще бути трохи розумнішим за оточуючих. Коли розрив в інтелекті дуже великий, це швидше заважає.