Театр завжди змінює кольори буденності.

"Будні роблять людей буденними."  Ліна Костенко
“Мистецтво змиває з душі пил буденності.” Пабло Пікассо

Супермаркет, робота, метро, трамвай, ТРЦ, .... телефон, комп ....Буденність....

Давно не чув про аншлаги в театрах... Пам'ятаєте як на прем'єру або спектакль в театрі неможливо було купити квитки? Ви пам'ятаєте ці часи? А вони були. Що змінилось? Чому? Наразі аншлаги лише і виключно на "ШОУ", в кінотеатри...Можливо так і треба? Часи такі... Варто бути у нових "трендах"? 

Невщухаючі аплодисменти глядачів після завершення концерту «Вечір вальсу» у Національній опереті України свідчать про інше.

Людям важливо мистецтво. І вони особливо радіють можливості насолоджуватись мистецтвом творців, як зараз звикли говорити, "офлайн".

Київський національний академічний театр оперети подарував киянам і гостям столиці можливість провести неймовірний вечір "у ритмі вальсу" на прем’єрі 87-го театрального сезону, що відбулася 19 листопада 2021 року.

Запаморочливі мелодії, створені королями вальсу Й. Штраусом, Ф. Легаром, П. Чайковськими дозволили українській публіці відчути себе частиною вишуканої публіки світських балів ХІХ століття. А сучасні мелодії Е. Хопкінса, Є. Доги, І. Шамо з перших хвилин нагадали кадри з відомих та улюблених кінострічок. Багатогранна стилістика вальсу зачарувала своєю вишуканістю та романтичністю, плавністю та легкістю! Танцювальна стихія захопила кожного глядача і дала можливість по-новому подивитися на всесвітньовідомі твори та відкрити для себе нові шедеври!

Подорожувати світом вальсу весь вечір допомогла чарівна ведуча та одна з виконавиць концерту Мар’яна Боднар.

І кожна з 23 подорожей унікальна, незабутня бо супроводжувала ії музика 19 композиторів у виконанні симфонічного оркестру театру під орудою з.д.м.України Сергія Дідка:

 • Йоган Штраус. "Весняні голоси", "Вальс" з увертюри до оперети "Летюча миша", "Імператорський вальс"
 • Річард Роджерс. «Лендер» з мюзиклу "Звуки музики" 
 • Ференц Легар. Дует Ганни та Данила з оперети "Весела вдова", Арія Анни-Елізи "Любіть рай на землі" з оперети "Паганіні"
 • Гектор Берліоз. "Фантастична симфонія" 2ч."Бал" (прем'єра номеру)
 • Шарль Гуно. Вальс Джульєтти з опери "Ромео і Джульєтта", Вальс з опери "Фауст" (прем'єра номеру)
 • Пауль Абрахам. Англійський вальс з оперети "Бал у Савойї"
 • Петро Чайковський. "Вальс квітів" з балету "Лускунчик"
 • Луїджі Ардіті. "Поцілунок"
 • Імре Кальман. Дует Одетти і Раджамі з оперети "Баядера"
 • Армен Хачатурян. Вальс з драми "Маскарад"
 • Микола Лисенко. Вальс "Розлука" з Українського диптиху (прем'єра номеру)
 • Ігор Шамо. "Дніпровський вальс" текст В.Курінського
 • Євген Дога. Вальс "Грамофон" (прем'єра номеру)
 • Патрісія Карлі. "Пробачте мені цю дитячу примху", аранжування О.Корша
 • Луїс Феррарі. Вальс "Доміно", інструментування О.Микитюка (прем'єра номеру)
 • Стівен Флаерті. "Одного разу в грудні" з мюзиклу "Анастасія"
 • Дмитро Шостакович. Вальс №2
 • Ентоні Хопкінс. "І вальс триває", інструментування С.Дідка (прем'єра номеру)
 • Євген Дога. Вальс

Якщо ви ще не вирішили піти в Національну оперету України на "Вечір вальсу", продовжимо...про виконавців...

Пластичну історію краси і кохання створили артисти балету (солісти: з.а.України Максим Булгаков, з.а.України Юлія Ільченко, з.а.України Яніна Сазонова, Михайло Боцок, Артем Тимчук, Наталія Ясницька) і гол. балетмейстер з.а.України Вадим Прокопенко.

Хор театру (хормейстер Максим Ковальчук) додав об’ємного звучання, розширюючи вальсовий музичний простір сцени.

Ліричні вальсові композиції різних епох і різних жанрів виконали солісти-вокалісти: н.а.України Сергій Авдєєв, з.а.України Олена Арбузова, з.а.України Ганна Довбня, з.а.України Валерія Туліс, Мар’яна Боднар, Ганна Коваль, Яна Татарова-Цуцкірідзе, Олександр Вознюк, Олександр Харламов, Олександр Чувпило.

Оплесками глядачі вітали виступ акордеоніста Олега Микитюка, який презентував один з прем’єрних вальсів.

Режисер-постановник - н. а. України Богдан Струтинський. До речі йому дісталось "на горіхи" більше за всіх з усього творчого колективу театру, оскільки глядачі довго не відпускали його та виконавців зі сцени по завершенню концерту і не давали можливість закрити завісу.

Що стосується особистих вражень. 4 дописи про цей вечір - достатня аргументація) Ви ще не переконались піти в театр?

Тоді просто подивіться на його убранство після реконструкції, і не забувайте, що фото не здатні відобразити атмосферу. Києву та киянам є чим пишатись. Нарешті маємо свою театральну перлину, а не тільки Львів і Одеса. Тож все таки варто особисто переконатись у цьому.

Про прес-конференцію. Раджу подивитись самостійно (трансляція додається) і зробити власні висновки. Зі свого боку звернув увагу на слова керуючого партнера юридичної фірми INTEGRITES Олексія ФЕЛІВА про те, що наразі не дуже легко знайти бізнесу партнерів серед театрів...Генеральний директор-художній керівник Національної оперети України, н. а. України Богдан СТРУТИНСЬКИЙ, підписуючи меморандум про співпрацю з юридичною фірмою INTEGRITES, зауважив, що театр оперети завжди відкритий до співпраці.

Дійсно коронавірусна криза неабияк вплинула на сферу культури. Продаж квитків на пів зали, фінансування за залишковим принципом дестабілізувало роботу багатьох театрів. Тому підтримка культури прогресивним бізнесом у скрутні набуває особливої актуальності.

Чим більше буде представників бізнес спільноти, для яких, як для фірми INTEGRITES, підтримка мистецтва і креативної індустрії стає новим напрямком корпоративної соціальної відповідальності, тим швидше і якісніше буде розвиватись творче середовище.

На завершення, вам у поміч репертуар на грудень місяць, хоча чому на грудень, ще є декілька днів у листопаді.

Поспішайте, друзі! Якщо ви ще думаєте куди піти, обирайте Національну оперету України.

Дякую прессекретарку Катерину Мартич за запрошення, Андріяна Рудакова за допомогу у підготовці матеріалу.