Як перемогти віруси?

Як відомо, ультрафіолетове випромінювання вже давно використовується для стерилізації предметів і приміщень, у тому числі у медичних закладах, тому чи може УФ допомогти в боротьбі з вірусом COVID-19.

В даний час, антисептики для рук, спирт та інші дезинфікуючі засоби та інше в дефіциті. Тому як знайти правильну альтернативу? Пропонуємо звертатися до природних засобів на кшталт УФ-випромінювання.

Але постає питання – чи може ультрафіолетове світло вбити коронавірус? Розберемося у цьому питанні.

У вірусів є генетичний матеріал - ДНК або РНК. Вони розмножуються, прикріплюючись до клітин, і вводячи в них свою ДНК. Деякі віруси вириваються із зараженої клітини, тоді як інші зливаються в заражену клітину, розмножуючись кожен раз, коли клітина ділиться.

Якщо ви коли-небудь отримували сонячний опік, ви відчували хворобливі його наслідки - це ультрафіолетове світло пошкоджує ДНК вашої шкіри. Молекула ДНК складається з двох ниток, пов'язаних разом чотирма підставами: аденін (A), цитозином (C), гуаніном (G) і тиміном (T). Саме ця послідовність формує інструкції для відтворення клітин.

Ультрафіолетове випромінювання може призводити до злиття тимінових підстав, порушуючи послідовність ДНК, тим виводячи весь механізм з ладу. Оскільки послідовність ДНК більше не є правильною, вона більше не може функціонує належним чином. Тоді, можна зробити висновок, що УФ-випромінювання знищує віруси, руйнуючи їх здатність до розмноження.