Дмитро Калько: "Міський голова має сплатити понад 350 тисяч гривень штрафів, які на сьогоднішній день ним добровільно не сплачені."

Минуло лише два дні нового 2022 року, а ми вже встигли записати наше перше інтерв'ю, допоки ви, друзі, продовжуєте святкувати, бажати один одному щастя, благополуччя. І так кожна родина в Києві, Україні. Усі хочуть і бажають кращого життя. І це чудово. Але лише одного бажання, як доводить нам історія, замало, треба щось і самим робити. Більше сварити, критикувати владу за все, що нам не подобається? Теж варіант. Але влада звикла не реагувати на наші запити, пропозиції, зауваження, да навіть просто не звертати увагу. Влада сама по собі, а люди - самі по собі.

Тому і вирішили зустрітись і поговорити про це з Дмитро Кальком - відомим адвокатом, правозахисником, який пояснив на прикладі Києва, чому київська влада не чує киян і що треба робити щоб змінити ситуацію.

"Головна посадова особа - міський голова - має сплатити на сьогоднішній день понад 350 тисяч гривень штрафів, які на сьогоднішній день ним добровільно не сплачені. Міністерство юстиції зволікає. І тут є питання до держави в особі центральних органів виконавчої влади, які мають регулювати, тобто проводити червоні лінії, в тому числі для органів місцевого самоврядування.

Органи місцевого самоврядування - це взагалі не гілка влади, однак - це найближча до людей влада. І вона відіграє ключову роль у вирішенні наших повсякденних питань... Держава, центральні органи влади мають диктувати політику, встановлювати червоні лінії для місцевого самоврядування.

Не має права головна посадова особа, яка є політичною фігурою, представляє інтереси громади, у т.ч. і на міжнародній арені, не виконувати рішення суду, яке набрало законної сили. Це кримінальний злочин. І якщо головна посадова особа це робить - це обтяжуюча обставина. Вона має бути прикладом. І це політичний вже аспект.  Чому так відбувається в нашій країні? Навіть на форумі Україна 30 Президент каже про одне, але як гарант Конституції, маючи усі повноваження, у т.ч і генерального прокурора,  він не забезпечує, він навіть не контролює і не моніторить, що відбувається навіть в столиці....", зокрема розповів Дмитро Калько.

Бажаємо вам, друзі, приємного перегляду, а головне наступних дій заради покращення нашого спільного життя!

Радимо вам також звернути увагу на допис Дмитра Калька  за  31 грудня 2021 р., який фактично і вирішив тему ы героя нашого першого інтерв'ю у новому році: 

"Думаю це відео мого виступу з останньої комісії з земельних відносин у Київраді відобразить мої побажання у новому році.

Я не про конкретні проблеми - це лише наслідки, як докази того, що місцеве самоврядування це не влада громади, але влада ВИКЛЮЧНО політичних сил, які посилили свій вплив на депутатів імперативним мандатом (можливість прибрати депутата, якщо той не буде слухняним) і смотрящіми, які монополізували кожен населений пункт тим, що Законом обмежили можливість обиратися незалежним від партій особам.

Враховуючи те, що всі політичні сили при владі є фактичною власністю їх лідерів маємо владу декількох людей.

Громада, як і громадські ради не мають жодного впливу на таке "самоврядування" взагалі.

Тепер про побажанням нам усім.

Бажаю імперативного мандату для виборців, а не для партій, щоб ми побачили посадки, а не чули про обшуки, щоб звичайні люди могли обиратися та бути обраними без партій, які прикриваючись демократією та колегіальним способом прийняття рішень лише забезпечують ухилення від відповідальності своїх монархів. Веселих свят;)"