Ігор Шатило: "ГО "Нова Вирлиця" вводить людей в оману"

У неділю, 13 лютого, екосвідомі кияни прийшли на озеро Небреж у Дарницькому районі, промоніторити ситуацію із забудовою та обговорити можливі подальші кроки заради захисту природи від варварського знищення.

Ігор Шатило, представник ініціативної групи зі збереження озера Вирлиця, який також був присутнім на акції, поділився своїми думками щодо побаченого і почутого біля ділянки забудовника, а також поділився новітньою дарницькою історією про створення "фейкових ініціативних груп" і  звернувся до дарничан і киян з проханням бути дуже уважними до тих, з ким вони співпрацюють і які документи підписують.

Зокрема ось що він сказав: "Я сьогодні хотів поговорити про таку тему, яка досить недавна почала рухатись у Дарницькому районі - це фейкові ініціативні групи. Така історія на озері Вирлиця, на Осокорках, на Качиному і далі і далі вона буде продовжуватись. Фактично забудовники створюють контрольні громадські організації, які під контролем цих забудовників, які фактично підміняють місцеві ініціативи і проштовхують інтереси забудовників. Що стосується озера - це ГО "Нова Вирлиця". Там 5 засновників. Деякі з них є членами громадської ради при Дарницькій РДА: Лисенко, Туркеня,.. Потім Кулабухов і інші. я організація не виявила бажання приєднатись до ініціативної групи, яка працює вже рік на захисті озера Вирлиця. Вони вирішили створити свою, яка фактично під контролем забудовника знаходиться, і запустили місцеву ініціативу. Сам заголовок місцевої ініціативи гарний: "Створення парку і т.п.". Але вже у першому пункті проекту рішення, який розглядатимуть, вони його звичайно нікому не показували, коли збирали підписи за місцеву ініціативу. Коли ми почали аналізувати у першому пункті проекту рішення написано "створити парк 114 га", з них 96 га водного плеса. Ви уявляєте, що таке парк на водному плесо, фактично на озері. Такого не може бути в природі взагалі. Плюс зменшена площа озера, бо слава Богу у озера Вирлиця є паспорт водного об'єкту, де чітко написано, що його площа більша ніж зазначено в цьому проекті рішення. І найголовніше. В цей проект рішення "запаковані"  два пункти "7" і "8", які і є основною ціллю цього ГО, - це продовження договорів оренди забудовникам. Тобто фактично вся ініціатива зроблена для того, щоб продовжити договори забудовника і ще є важливий пункт - збудувати перехоплюючий паркінг. Якщо подивитись план, то цей паркінг  біля будівельного майданчика забудовника. Фактично за гроші платників податків містян хочуть будувати для ТРЦ ще і паркінг. Тому важливо, щоб люди, яким небайдуже що відбувається в Дарницькому районі, розбирались в документах, дивилися на особистості людей, які  приймають в цьому участь, і читали ці проекти рішень. Бо фактично ГО "Нова Вирлиця" вводить людей в оману. Тому шановні дарничани! Будьте уважні і дивіться з ким ви співпрацюєте." 

Одразу після акції на озері Ігор Шатило  поїхав на озеро Вирлиця, на якому як він зазначив "... продовжили збирати підписи під місцевою ініціативою Екопарк Вирлиця. Вчергове мали змогу переконатися, що навіть в такому стані набережною користуються місцеві жителі. Далі буде краще! Далі буде Екопарк Вирлиця | Ecopark Vyrlytsia!"

Як проходила акція дивиться у відео....