Ігор Євтушенко: "Мінімум півмільярда доларів інвестицій в розвиток Городу Вільне, який тягне за собою розвиток Білогородської ОТГ і Білогородки"
5 січня 2022 року Білогородська сільська рада під головуванням архітектора Білогородської сільської ради Давиденко Я.М. презентувала проект внесення змін до генерального плану поєднаного з детальними планами території окремих частин с. Білогородка Бучанського району Київської області (ДДП) та звіт про його Стратегічну екологічну оцінку (СЕО).
Нам важливо було дізнатись, як оцінюють проведену презентацію та ії результати мешканці Білогородки. На жаль бажаючих серед біля 40 присутніх на презентації мешканців Білогородки висловити свою думку майже не знайшлось, тому дуже вдячні Ігорю Євтушенку, який погодився поділитись своїми думками.
Зокрема пан Ігор розповів про наступне:
Про себе
"Мене звуть Ігор Євтушенко. Я керівник проекту "Город Вільне" на 114 га земельних ділянок, які знаходяться на праві власності у двох компаніях, з якими я співпрацюю на правах керівника проекту."
Про громадські слухання
"Той саме інститут, який сьогодні презентував генплан, розробив нам детальний план території, який був прийнятий, але той самий інститут сьогодні не включив його в проект генерального плану. З приводу цього я і задавав питання: "Чому це таке порушення законодавства?" І представник сільської ради сказав, що у нас є розбіжності у розвитку. А які є розбіжності у розвитку - він не заявив... Розбіжності у розвитку села Білогородка і розвитку цього великого проекту. Потім було голосування. Голосування, яке визначалось більшістю своїх голосуючих, тому що це були люди або комунального підприємства якогось або декількох комунальних підприємств. І ці люди звичайно проголосували за те, що їм вказали."
Про проект "Город Вільне"
"По-перше. Це багатофункціональний проект. Це не просто проект забудови житлом. Це комплексний проект. Це практично проект розвитку городу в городі.
Це проект розвитку, який включає в себе:
- створення університетського кампусу,
- створення 2-х середніх повних шкіл і декілька ще навчальних,
- багато дитячих садків,
- медичний кластер із медичним університетом, медичний центр із медичним університетом
- спортивний комплекс разом з повноцінним стадіоном, тренувальними майданчиками.
І це постійно живе місто, в якому вихідні дні проводять білогородчани, люди з міста Києва. Воно постійно рухливе, тому що тут дуже багато студентів, дуже багато молоді. Тут місто, де їм залишатись після навчання. Вони тут же працюють в технологічному парку. Тобто розвиваються тут. І люди, які живуть в городі Вільне, вони не їздять кожен день в Київ за тим, щоб там отримувати заробітну плату. Вони отримують роботу тут. Місто і проект надає можливість отримати роботу мінімум 5 тисячам спеціалістів університету і мінімум 6 тисячам іншим різним співробітникам на об'єктах проекту. Люди, які мають населяти цей проект, це в першу чергу активна розвинута професійна молодь, яка сьогодні займається в ІТ сфері, медіа сфері, і проживаючи тут вона сплачує податки у Білогородську сільську раду. 5%. Вони ФОПи. Це не менше ніж 250 млн. грн. щороку. Це мінімум, не враховуючи податки на землю, податки на нерухомість і т.інш. Тобто це величезна кількість грошей, величезна кількість робочих місць."
Щодо інформування жителів Білогородки про проект
"Люди не знають про це. І ми зрозуміли на цих громадських слуханнях, що люди про це не знають. Їм це не доноситься. Їм доноситься в спотвореній формі інформація, начебто у нас буде проживати ще 60 тисяч людей. Звідки 60 тисяч людей? У нас щільність 250 людей на 1 га. Максимальна кількість по детальному плану території, яка закладена - це 22-23 тисячі людей."
Щодо проблем з каналізацією, дорогою
"Про це дуже класно знає і виконком і Білогородська сільська рада. У нас є потужності приєднання до Київводоканалу по воді. Великі потужності. І такі самі потужності, це мінімум 2270 метрів кубічних на добу по воді і по каналізації. В рамках ТЕО на державне-приватне партнерство, яке сьогодні розглядається в міністерстві освіти і науки, в рамках цього проекту має будуватись дорога, яка поєднає вулицю Лікарську через вулицю Шевченка з проспектом Героїв Небесної сотні. І сама частина проспекту Героїв Небесної сотні від "Чайки 1" вздовж аеродрому "Чайка" до... проекту "Барселона"."
Про інноваційність проекту
"Ми називаємо цей проект "Інноваційна Січ". Таких проектів в Україні немає. Є один лише проект в Україні - це інноваційний парк "Unit City" в самому Києві. Але ж поруч з Києвом з іншими регіональними центрами, нічого подібного немає. І наша задача, почавши розвиток тут, масштабуватись на інші регіони, на інші міста в центрах або поруч з центрами регіонів, для того, щоб це була мережа інноваційних січей в Україні і ми вважаємо, що це запорука розвитку України на сьогоднішній день.
Ми вважаємо, що створення першої інноваційної січі, потягне за собою створення цілої мережі."
Про висновки і подальші кроки
"Ми будемо боротись за те, що ми сьогодні декларували. Ми сьогодні декларували, що треба включити наш детальний план території в повному об'ємі в генплан села Білогородки, що дасть можливість стрімкого подальшого розвитку Білогородській ОТГ."
Щодо обсягів інвестування
"Лише під університетський кампус ми залучаємо 192 млн. доларів США. Це лише частина, оскільки для того, щоб воно почало у подальшому розбудовуватись і заповнювалось мешканцями вкласти треба мінімум 300 млн. дол. США. Тобто це мінімум півмільярда доларів США, вкласти в розвиток города Вільне, який тягне за собою розвиток Білогородської ОТГ і спонукає Білогородку. Ми будемо брати ці гроші на стороні, ми будемо залучати інвесторів. У нас вже є декілька інвесторів. Зараз формується цілий інвестиційний лот із інвесторів. Декільком забудовникам вже запропоновано і вони сьогодні кажуть:" тільки зробить нам початок - містобудівну документацію, отримайте містобудівні умови і ми з весни починаємо." Але ж немає містобудівних умов, вони не видаються, тому що нас немає у генплані."
Наприкінці інтерв'ю Ігор Євтушенко звернувся до білогородців з проханням підтримати проект "Город Вільне".
Нагадаємо, що відповідне "ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про його стратегічну екологічну оцінку" було опубліковано на сайті Білогородської сільської ради 7.12.2021 о 12:48.
Згідно цього оголошення дослівно: "Білогородська сільська рада повідомила про початок розгляду та врахування пропозицій громадськості при розроблені містобудівної документації, а саме «Проєкту внесення змін до генерального плану поєднаного з детальним планом території окремих частин с. Білогородка Бучанського району Київської області ( в т.ч. звіту про стратегічну екологічну оцінку) (далі Проєкту), який розробляється на підставі рішення 46 сесії VII скликання Білогородської сільсько ради від 26.11.2019 р. Замовником містобудівної документації виступає Білогородська сільська рада. Розробником «ДП НДПІ містобудування». Відповідальний за організацію розгляду пропозицій архітектор Білогородської сільської ради Давиденко Я.М. Презентація та громадські слухання Проєкту відбудуться 05 січня 2022 р. об 11-00 год у приміщенні будинку культури за адресою: вул. Володимирська, 60, c. Білогородка, Бучанський район Київська обл. Пропозиції до Проєкту приймаються виключно до 05.01.2022 р. за адресою: 08140, Київська обл., Бучанський район, c. Білогородка, вул. Володимирська, 33, від осіб визначених ч.7 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме: у письмовій формі із зазначенням прізвища, ім'я, місце проживання, особистим підписом і повинні містити обгрунтування з урахуванням вимог чинного законодавства."
Як проходила презентація 5.01.2022.
Проект Города "Вільне", який допоки відхили 35 присутніх на презентації людей.