Лариса Артюгіна: "Республіка Ужупіс - одна з перших почала підтримувати наш Майдан"

11 грудня в галереї Тадзіо відбувся урочистий прийом з нагоди акредитації посольства Республіки Ужупіс в Україні та візиту Прем'єр міністра Республіки Ужупіс Сакаласа Городецкіс.

Ми попросили Ларису Артюгіну, кінорежисерку, громадську активістку, керівницю "Української платформи документалістики", поділитись своїми враженнями про подію, а також розповісти про свою діяльність, творчі плани.

"Республіка Ужупіс - одна з перших почала підтримувати наш Майдан", зокрема зазначила пані Лариса.

Із задоволенням додаємо посилання на документальний фільм "За нашу і вашу свободу”, присвячений 30-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Литвою, про прем’єру якого на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ  розповіла Лариса Артюгіна. Стрічка створена за підтримки Українського культурного фонду.

"Фільм розповідає про боротьбу Литви та України проти радянсько-російської імперії. Здобуття та захист державної незалежності показано крізь історії учасників подій, їхні роздуми і висновки. Україна і Литва мають більше спільного, ніж відомо пересічному громадянину. Обидві країни пережили радянську окупацію, а українці та литовці пліч-о-пліч боролися за незалежність своїх країн. Так само литовці чи не найкраще розуміють проблеми України в контексті російської збройної агресії та входять до числа тих, хто найбільш послідовно підтримують нашу країну в боротьбі проти агресора. Стрічка «За вашу і нашу свободу» має на меті формування громадянської свідомості та відповідальності, слугує додатковим приводом для взаємоповаги між литовцями й українцями."