Проблема Горіхового Гаю - це проблема взагалі існування зелених зон в місті Києві.

В Громраді при Голосіївській РДА провели круглий стіл з питання знищення Горіхового Гаю. Учасники круглого столу прокоментувати його результати.

Всеволод Терентьєв, голова Громради при Голосіївській РДА: "Проблема Горіхового Гаю - це не унікальна проблема, яка виникла вчора. Це проблема взагалі існування зелених зон, це проблема існування парків, природоохоронних зон в місті Києві загалом. Просто те, що відбувається на території, де цей сад на жаль знаходиться, це досить кричущий випадок... На жаль представники, особливо що стосується правоохоронних органів, дуже в'яло реагують на подібні ситуації. Мешканці, громадськість намагаються якось реагувати. На жаль такої реакції не відчуваємо з боку правоохоронної системи....Важко знайти конструктив між природоохоронними активістами, екоактивістами і забудовниками. Хоча я прекрасно розумію, що місто має розвиватись, але не за рахунок зелених зон... Ми і надалі будемо продовжувати роботу, щоб дізнатись усі факти, зрозуміти суть, причину і ті наслідки, які можуть бути після цієї вирубки. Громада налаштована і надалі відстоювати і свої, у тому числі інтереси. Без зелених зон місто Київ не будо існувати..."

Михайло Погребиський, кореспондент Газети "Сільські вісті", голова ГО "Екозагін": "В ході сьогоднішньої зустрічі ми ще раз переконались у тому, що вирубка дерев була незаконною. Фактично це підтвердили представники державної екологічної інспекції, які сьогодні були на засіданні, а також представники Київзеленбуду... Така злочинна схема по вирубці дерев була прогнозована.... Представник забудовника... заявляє про те, що дерева, які там були, що це фактично їх об'єкт нерухомості. Тому кажуть, що у правовому сенсі там дерев не існувало. Це об'єкт нерухомості, який вони списали за непотрібністю. Друга лінія захисту...А з чого ви взяли, що має бути акт обстеження саме Київзеленбуду? Тобто у них (забудовника) своя якась паралельна юриспруденція, паралельне уявлення про законодавство у сфері видалення зелених насаджень. ... Академія наук, я вважаю вже повністю під забудовником. Є кримінальне угрупування Лєшого, яке курує цю ситуацію зі своєї сторони...."

Світлана Короленок, архітектор: "...Для мене дуже дивним є, що таке скотське відношення до такої унікальної плантації збоку Академії Наук... Ще у 16 році ми збирали інформацію щодо цієї горіхової плантації.... Національна українська горіхова асоціація надіслала листа Національній академії наук України, в якому вона каже, що є програма розвитку горіхових культур і з 44 року ця ділянка була віднесена до Академії наук саме для впорядкування для цих культур..."