Рустем Аблаєв: "Проект, який спрямований на розвиток нашої Білогородської ОТГ, просто був зарубаний"

5 січня 2022 року Білогородська сільська рада під головуванням архітектора Білогородської сільської ради Давиденко Я.М. презентувала проект внесення змін до генерального плану поєднаного з детальними планами території окремих частин с. Білогородка Бучанського району Київської області (ДДП) та звіт про його Стратегічну екологічну оцінку (СЕО).

Нам важливо було дізнатись, як оцінюють проведену презентацію та ії результати мешканці Білогородки. На жаль бажаючих серед біля 40 присутніх на презентації мешканців Білогородки висловити свою думку майже не знайшлось, тому дуже вдячні Рустему Аблаєву, який погодився поділитись своїми думками.

Зокрема пан Рустем, громадський діяч, звернув увагу на наступне:

Про Білогородську сільську раду, жителів Білогородки і слухання:

"Був присутнім сьогодні на громадських обговореннях. Був відверто сказати здивованим тому, що весь цей час, який я мешкаю тут, тут немає абсолютно жодного руху щодо формування громадянського суспільства. Громадськість не бере практично жодної участі у рішеннях, які приймаються сільською радою. Їх просто ставлять перед фактом і люди навіть не мають жодного уявлення про те, що відбувається.

Заходячи на сайт сільської ради я бачу лише оголошення. Там немає голосування. Там немає того, щоб люди мали можливість висловити свої думки, свої проекти. Виходить так, що все начебто вирішено. Виходить те, що прописано в нашій Конституції,.... воно абсолютно протирічить тому, що написано.

Цей будинок, ці люди, які тут знаходяться (показує на Білогородську сільську раду), вони є управлінцями, владою в Україні є народ. Ми - влада. Управління здійснюють компетентні і кваліфіковані спеціалісти. І відбувається так, що прийшовши сюди, я просто бачу, що вже все домовлено. Мало того, що проект, який спрямований на розвиток нашої Білогородської ОТГ, просто був зарубаний, тому що там вже все "порішали" і здається там вже "рейдерське захоплення". Ніхто чомусь не ставив питання "а куди подівались землі, коли тут був Зуєв головою, депутати минулого скликання?".  Ніхто таких питань не ставить: "Куди все це зникло, упливло?".

Віт того, що люди необізнані, не розуміють, не знають, що відбувається, природно, що уся управлінська "кліка", узурпував владу, вирішує власні підкилимні справи..."

Про проект Города Вільне

"Розумієте, це проект смарт міста, локального науково-дослідного центру. Колись були науково-дослідні містечка, які були динамо машинами усього прогресу, розвитку - наукового, технічного, освітнього. В цьому проекті також закладені усі ці принципи. Там буде розташований університет, там буде розташована усі інфраструктура, і все зроблено так, що людям не потрібно буде їздити в Київ. Усі технічні, економічні, і усі інші базиси - освіта, дитячі садочки, - все буде знаходитись в одному місці. І при цьому там ще передбачено зону, яка дозволить людям відпочивати дуже культурно, і при всьому цьому розвиватись. Тобто усі структура налаштована там так, що вона виводить людей на комунікацію і в той же час, це не просто так поговорити, а саме ті технічні модулі - інформаційні, економічні - вони створюють прецедент того, що це виводить людей на дії конкретні. Тому мені так подобається цей проект."

Щодо людей, які прийшли на слухання, і про слухання

"По-перше. Я їх нікого там не знаю. По-друге. Все ці люди в одній віковій категорії. Це вже наводить на певні думки. По-третє. Які ці громадські слухання? 40 людей! Як можуть 40 людей вирішити за всю громаду? Тут створюються таки прецеденти, людей ставлять у таки рамки, де вони не можуть реалізувати свої власні повноваження, власні знання, власні інтереси. Ця ще пострадянська система, "совкова", в якій ми до цього часу по інерції рухаємось, вона вже зжила себе, це потрібно змінювати. При цьому радикально через конструктивні реформи інформаційних технологій, політтехнологічних технологій. Вони усі вже існують. Ведуча слухань вела строго в одному напрямку. Тобто вже все договорено, все вирішено і вона абсолютно не розкрила, як ведуча. Вона мала у першу чергу зповна розкрити хоча б у загальних рисах, що з себе представляє цей проект. А що ми побачили? Вона там щось "пробубніла" і все - давайте голосувати. Так же справи не робляться. Я прикладу усі зусилля для того щоб була утворена комісія, яка під ретельним народним контролем розгляне оце питання і цей проект."

 

Нагадаємо, що відповідне "ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про його стратегічну екологічну оцінку" було опубліковано на сайті Білогородської сільської ради 7.12.2021 о 12:48. 

Згідно цього оголошення дослівно: "Білогородська сільська рада повідомила про початок розгляду та врахування пропозицій громадськості при розроблені містобудівної документації, а саме «Проєкту внесення змін до генерального плану поєднаного з детальним планом території окремих частин с. Білогородка Бучанського району Київської області ( в т.ч. звіту про стратегічну екологічну оцінку) (далі Проєкту), який розробляється на підставі рішення 46 сесії VII скликання Білогородської сільсько ради від 26.11.2019 р. Замовником містобудівної документації виступає Білогородська сільська рада. Розробником «ДП НДПІ містобудування». Відповідальний за організацію розгляду пропозицій архітектор Білогородської сільської ради Давиденко Я.М. Презентація та громадські слухання Проєкту відбудуться 05 січня 2022 р. об 11-00 год у приміщенні будинку культури за адресою: вул. Володимирська, 60, c. Білогородка, Бучанський район Київська обл. Пропозиції до Проєкту приймаються виключно до 05.01.2022 р. за адресою: 08140, Київська обл., Бучанський район, c. Білогородка, вул. Володимирська, 33, від осіб визначених ч.7 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме: у письмовій формі із зазначенням прізвища, імя, місце прожвання, особистим підписом і повинні містити обгрунтування з урахуванням вимог чинного законодавства."

Як проходила презентація 5.01.2022.

Проект Города "Вільне", який допоки відхили 35 присутніх на презентації людей.

Редакція ІА Укрмедіа буде надалі уважно слідкувати за розвитком подій щодо створення міста Майбутнього у селі Білогородка.

Будемо вдячні за коментарі, пропозиції, доповнення.

Чекаємо також і коментарів від керівництва Білогородської сільської ради.