"Влада дозволяє, скоріш за все допомагає, знищувати залишки природи в м.Києві."

У неділю, 13 лютого, екосвідомі кияни прийшли на озеро Небреж у Дарницькому районі, промоніторити ситуацію із забудовою та обговорити можливі подальші кроки заради захисту природи від варварського знищення.

Віктор і Ірина Гайдукови поділилися своїми думками щодо побаченого і почутого біля ділянки забудовника.

Віктор Гайдуков: "Влада дозволяє, скоріш за все допомагає, знищувати залишки природи в м.Києві. Екопарк Осокорки це майже понад 600 га живої природи, яка лишилась і є чи не єдиним джерелом очищення повітря. Заплавні луки це унікальне місце, яких мало в нашій країні. Довго боролись за збереження цього об'єкта і дарничани допомагали. Але ж "бабло" воно все перемагає. Тим більше, коли бабло вкрадено в таких обсягах, які тут застосовуються, то вони продали зараз все що завгодно. Якщо поліція раніше охороняла дарничан, то зараз вона пильно охороняє об'єкт забудовника. На виклики практично не реагує. Приїжджає хтось невідомий, представляється патрульною поліцією, сідає в машину і виїжджає назад. Таким чином іде не те що покрокове, іде повномасштабне знищення озера Небреж...50 метрова захисна смуга - повна маячня в розумінні київської влади. Не дарма вони проводили паспортизацію озер. Вони значно їх порізали. І вони вже мають не ті площі. І зараз вони намагаються будувати на тих площах, які вони собі накреслили тоді. Ніхто цьому на жаль тоді не завадив. І ніхто ті паспорти не бачив. Це є прямим порушенням водно-охоронного законодавства, Водного Кодексу. Знищення земель також відбувається. Це декілька порушень Кримінального Кодексу. Але ніхто цього не боїться. Певно є сильна змова між владою місцевою, між судовою владою, між органами правопорядку. І зараз вони забезпечують світле майбутнє для усіх цих мерзотників, які знищують наше багатство."

Пані Ірина у свою чергу додала: "Особливо огидно те, що прикриваючись агресією Російської Федерації, коли переважна більшість свідомих активних громадян зайнято тим, що намагаються якось долучитись до оборони нашої країни, фактично вся увага спільноти привернута до цієї проблеми, вони намагаються грабувати усю країну, грабувати місто, нищіти його природне довкілля. Це треш. Виявляється, що фактично  в Київській міській раді, в київській міській владі знаходяться сьогодні і керують містом люди, які  фактично свідомо є прибічниками нашого агресора, який намагається напасти на країну. Поки путін створює нам постійну загрозу, підтримуючі таке знервоване напруження в країні, вони, користуючись моментом торгують і нищать  Якщо знищити усі природні водойми в Києві Київ, столиця, яка була раніше найбільш комфортним містом радянського союзу перетвориться на гетто. Це дуже обурює."  

Як проходила акція дивиться у трансляції....

Цього ж дня кияни записали спільне звернення до людей, яким небайдуже природи Києва.

Рекомендуємо, друзі, сторінку Зелена Адвокація екологічних прав киян Лівобережжя. Там дуже багато корисної інформації щодо того яким чином можна відстоювати свої права.