Як захищати свої права в умовах невизначеної небезпеки із-за гарантованого і порушеного державою екологічного стандарту...

Все частіше кияни скаржаться на екологічний стан столиці, особливо пов'язуючи його з діяльністю золошлаковідвалу Дарницької ТЕЦ і не тільки.

Вирішив ще раз звернути вашу вагу на велике інтерв'ю з Олександром Лупейком, директором "Юридичної фірми "Імператив-плюс", в якому він розповів як на практиці можна і треба боротись за свої конституційні права, які визначені у ст.50 Конституції України: "Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди".

0:50 Методика визначення розміру моральної шкоди на кожну особу... 

3:37 Швейцарський фонд "Скорочення ризиків"...

4:40 Про загрози від роботи Трипільської ТЕЦ

5:50 "Україна - це суцільний полігон відходів"

6:43 "Ми заявили більше ніж 600 позовів по БРСМ". Наші позови у судах були сприйняті в абсолютні штики. Ніхто не хотів їх розглядати. Ніхто не хотів створювати прецедентів, які не існують...."

7:30 "Ситуація з екологією у нас, візьмемо  Васильків, Вишгород, Маріуполь, Кривій Ріг, будь який населений пункт в Україні,.... виклики вони скрізь однакові. Завжди є об'єкти, які не дотримуються правил, а ті, які є системоутворюючими, вони є найбільшими забруднювачами екологічними у відповідному регіоні і абсолютно не рахуються з правами людей...."

8:00 "Мені через "судове задзеркалля" передавали посил, що ти ж адвокат з 2004-2005 року, ти колишній сам слідчий з особливо важливих справ і з державних органів, ти що не розумієш, що не отримаєш рішення... Не мороч людям голову! Відкликай свої позови! Їх ніхто не буде задовольняти!...Говорять, що нема прямого причинного зв'язку у любому випадку, як задовольняти такі позови з порушенням екологічних прав. Потрібно ж довести шкоду здоров'ю.."

9:18 Про закритий лист з КМУ..."Тут рекомендували звернути увагу на одне рішення ЄСПЛ, яке в Україні не розповсюджено, де було захищено екологічні права за позовом громадянина України в ЄСПЛ. І сказали, щоб таких випадків не допускали, не розповсюджували...Це було рішення "Дземюк проти України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/974_a51#Text). " Рішення унікальне... Житель села Татарів Івано-Франківської області 10 років судився в ЄСПЛ, захищав свої екологічні права. Він доводив, що 38 метрів від його житла розмістили кладовище, і що це вплинуло на якість його життя і родини...Він хворіє, родина, сусіди померли...І доводив, що за порушення норм санітарної зони ц порушення екологічних стандартів і чинників, серйозно вплинуло на якість його життя...Усі рішення українських органів були проти нього...І ЄСПЛ у своєму рішенні написав унікальні речі...Він згадав і ст.3 Конституції, ст.16, ст. 50  і в решті решт сказав: "...Усі органи в Україні, які знаходяться, нормально поборолися зі своїм громадянином України... Він допустимими доказами не довів, що якимось чином постраждало його здоров'я і членів його родини від близького розміщення кладовища, він не довів, що сусіди похворіли, повмирали через це, але він довів головне - він, його сім'я, його сусіди проживали в умовах невизначеної небезпеки із-за гарантованого і порушеного державою екологічного стандарту, а це створювало неналежну якість його життя, і не завжди можна доказати прямий причинний зв'язок  між екологічними чинниками і погіршенням здоров'я. А визначальним є повага до приватного життя і якість життя. А враховуючи, що ця якість була порушена, то держава зобов'язана відшкодувати моральну шкоду." І приписали моральну шкоду. І це рішення, стало переламним у наших судових тяжбах про проекту БРСМ...."

13:00 Про історію захисту потерпілих від пожежі на БРСМ 

20:26 Про ситуацію по Трипільській ТЕЦ та 495 позовів....

29:53 Про дослідження по Трипільській ТЕЦ і руйнацію екологічного моніторингу...."Ми знайшли в колодязях людей 60 кратне перевищення кадмію.."

47:28 Про санітарну зону... "Для такого класу об'єкта, як Трипільська ТЕЦ (більше 1 млн МВт потужність), санітарна зона нормативна встановлюється у 1000 метрів навколо промислового майданчику. Але на замовлення суб'єкта господарської діяльності повинна бути встановлена реальна санітарна зона відповідно до державних санітарних правил на підставі державної санітарної експертизи в залежності від усіх чинників діяльності цього об'єкту (яким чином цей об'єкт впливає на територію, на соціум на забруднення). І якщо підтверджується негативна діяльність цього об'єкту, то реальна санітарна зона може бути збільшена порівняно з нормативною у три рази, до трьох кілометрів...Якщо трикратне збільшення санітарної зони не усуває ризиків для соціуму, повинні скорочувати обсяги виробництва або закриватися об'єкт і т.д. Менше 1 км бути не може... Для золошлакових відвалів встановлена нормативна зона 300 метрів..."

51:40 Про боротьбу в ЄСПЛ...

52:25 Про виконання рішень судів щодо БРСМ, позицію БРСМ, державних органів..."Наскільки у нас потужна в Україні політична корупція і всім наплювати в цій ситуації на інтереси людей... Об'єкт не введений в експлуатацію. Коли цей об'єкт горів, пожежники не знали як гасити цей об'єкт, через те, що не було технічних характеристик бази... При цьому цей об'єкт, який таким чином існував, він існував за 50 метрів від складу з авіаракетами потужність кожної з якої у тротиловому еквіваленті до 5 тисяч тон..."

58:30 Про висновок урядової комісії по БРСМ. "Тільки самовіддані дії пожежників у перші 14 годин пожежі запобігли реальній детонації складу з боєприпасами, з авіаракетами. У випадку б детонації складу з авіаракетами створився би вогняний смерч протяжністю 20 км, який знищив би м.Васильків і оточуючи населені пункти." 

1:00:05 У чому причина пожежі на БРСМ? Теракт чи ні? "Зафіксовано, що єдиною причиною пожежі ... Система номер дев'яносто. Дві бригади двох юридичних осіб БРСМ "бодяжат" бензин. В А-92 кидають хімічний компонент, підключають електорагрегат, один шланг вниз, другий вверх. Прикручені алюмінієвим дротом. Включають кустарний електроагрегат і починається змішування всього цього бензину...Не було там ніякого теракту..."  

1:03:20 Про притягнення винних у пожежі на БРСМ до відповідальності

1:13:08 "Питання не тільки у виграші справ, хоча це теж важлива складова, а в тому, щоб місцевий соціум піднімався на свій екозахист від суцільного екоциду. Енергетика українська - одна з основних складових такого екоциду. "

1:15:15 Що варто робити державним структурам, громадським організаціям

1:24:22 Побажання українцям. "Спасіння утопаючих - справа рук самих утопаючих. Якщо хтось буде чекати милостині від нашої держави, якщо він не буде змінювати ії своїми діями, він ніколи ії не дочекається... "Не вір, не бійся, не проси"... Своє законне право на належну екологію захисти.. Людина має бути достатньо активною, вміти захисти себе, сім'ю, державу, відстоювати свої принципи, свої погляди, не боятись ніякого начальства.. В першу чергу захищай свою людську гідність і свої права."