Ігор Кушнір через фірму сина судиться з ГУР за будівлю колишньої бальнеолікарні
ТОВ «Київінвест», бенефіціаром якого є Ілля Кушнір — син колишнього голови правління ПрАТ «ХК “Київміськбуд”» Ігоря Кушніра, подало позов до суду з вимогою визнати недійсним державне відчуження будівлі колишньої бальнеолікарні на вул. Гетьмана Павла Полуботка, 34, яка у 2024 році була передана у власність Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Як встановило Державне бюро розслідувань, об’єкт площею понад 5 тис. кв. м було придбано «Київінвестом» у Федерації професійних спілок України за ціною 74,3 млн грн — майже вдвічі нижчою за ринкову (оцінка на момент продажу становила щонайменше 138,3 млн грн). ДБР також звернуло увагу на те, що сама процедура передачі об’єкта від профспілкових структур мала ознаки порушення антикорупційного законодавства.
Більше того, Київська міська рада у 2024 році надала «Київінвесту» в оренду земельну ділянку під цією будівлею площею 1,52 га, попри те, що вона мала цільове призначення «для медичного обслуговування та оздоровлення». В рішенні Київради, прийнятому за погодженням з департаментом земельних ресурсів, вказано дозвіл на «реконструкцію існуючих споруд з можливою зміною функціонального призначення», що суперечить Земельному кодексу України.
Ключову роль у погодженні цього рішення відіграв тодішній директор департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич — посадовець, який на момент підписання рішення вже фігурував у кримінальному провадженні щодо масштабних зловживань із землею в інтересах угруповання забудовника Вадима Комарницького.
Ігор Кушнір, батько Іллі Кушніра, очолював «Київміськбуд» у 2012–2022 роках. За час його керівництва компанію неодноразово звинувачували у:
участі в схемах дерибану міської землі;
зведенні житлових комплексів із численними порушеннями технічних норм і без дозвільної документації;
махінаціях із внесками пайовиків — зокрема, гучним був скандал навколо ЖК «Урлівський-1», де понад 300 інвесторів роками не могли отримати житло.
У 2022 році Кушніра було звільнено з посади рішенням Наглядової ради «Київміськбуду» після низки журналістських розслідувань. Уже після звільнення ексголова почав використовувати бізнес-активи, записані на членів родини, зокрема — ТОВ «Київінвест», яке отримало доступ до десятків земельних ділянок і майнових об’єктів у столиці.
Спроба відсудити об’єкт, переданий ГУР Міноборони для потреб оборонного призначення, викликає обґрунтовані питання щодо пріоритетів київської влади, яка, замість підтримки оборонних інституцій, продовжує співпрацю з представниками так званої «будівельної групи впливу», пов’язаної з минулою каденцією міських функціонерів.
Хочеш адаптацію для Medium чи супровідну графіку з хронологією угод, скандалів і рішень КМДА?