Законопроект про продаж SIM-карт тільки за паспортом відкликаний для доопрацювання

Автори законопроекту «Про електронні комунікації» № 1083, який передбачає продаж SIM-карт тільки за паспортом і реєстрації IMEI-коду телефону, відкликали документ з апарату Верховної Ради.

29 серпня в Верховну Раду дев'ятого скликання Комітетом з питань цифрової трансформації був внесений законопроект «Про електронні комунікації», серед авторів якого значиться колишній глава Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко.

Проект закону, м'яко кажучи, не сподобався громадськості. Зокрема, критиці піддалися норми внесення IMEI термінального обладнання в Систему контролю кодів ІМЕІ, укладення договорів про надання електронних комунікаційних послуг і «зберігання трафіку» операторами.

Після консультацій з міністром цифровий трансформації Михайлом Федоровим і співавторами законопроекту народний депутат, заступник Голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко підписав звернення до Голови ВРУ Дмитру Разумкова про відкликання законопроекту №1083 «Про електронні комунікації» для доопрацювання.

«Не дивлячись на те, що над розробкою даного законопроекту працювали представники всіх ключових галузевих організацій та близько тридцяти запрошених експертів, проект документа був підданий критиці з боку громадськості. Було вирішено провести додатковий «краш-тест» документа », - пояснив Федієнко.
Згідно з пояснювальною запискою до проекту, метою закону автори називали необхідність встановлення основ державного управління сферою електронних комунікацій, які відповідали б вимогам часу і євроінтеграційним процесам.

У той же час, в тексті проекту виявилися положення, що зобов'язують операторів мобільного зв'язку продавати SIM-карти тільки за паспортом, з наданням абонентами своїх персональних даних. Також операторів планували зобов'язати блокувати телефони та інші пристрої, IMEI-код яких не внесено до Систему контролю кодів.

Після зняття документа з порядку денного його автори планують провести розширені консультації з громадськістю і своєрідний лікнеп - пояснити українцям, що документ в собі несе і чому його прийняття необхідно як телеком-галузі, так і країні в цілому.