Інклюзивні котеджні міста - шлях до вирішення проблем житла для ветеранів війни

Проблему інклюзивності міст яку поки що активно ігнорують наші державні діячі, проте сама собою вирішіться не зможе. Та й забути про неї не вийде.

Страшна війна, тільки за останній два роки вже зробила більш ніж 50 000 українців інвалідами. І враховуючи просто таки важку умови на фронті - інвалідів тяжких. Бо більшість з них втратили ноги. Дуже високі ампутації вкрай ускладнюють життя нашим героям, і пересування нашими містами перетворюється для них на справжнє пекло.

Про проблему ніби говорять. Очільники міст ніби готуються робити міста більш інклюзивними. Але все це, вибачте, підготовка, калькуляція чергового “розпилу” бюджетних коштів. Бо все чому наші можновладці навчились, так це робити з проблеми шалених розмірів чорну діру в яку мільярдами утікають гроші з наших податків, та гроші донорських організацій.

До того ж варто зрозуміти, що будь-який проект по інклюзивності наших старих і аж ніяк не підготованих для цього міст - це безглузді та вкрай великі трати. І навіть якщо піти по цьому шляху програма перетворення міст на більш комфортні для інвалідів займе десятки років. Років які наші герої хотіли б прожити з своїми родинами, дітьми, близькими.

І не в спільному поході через камяні джунглі міст, а в комфортному середовищі. І вони на це мають всі права! 

Як мінімум право на комфортне життя вони здобули в бою!

Що ж робити?

Нам підкаже корупція!

В корупційній системі України найбільш вигідною з позицій є модернізація та переобладнання, які дозволяють ніби покращувати або виправляти помилки минулого в проектуванні або будівництві. Модернізувати можна все що завгодно нескінченну кількість підходів. Кожного разу збільшуючи і збільшуючи вартість робіт та послуг.

Нам такий шлях для вирішення питання не підходить.

Щоб не ставати заручниками корупцій, що нам треба?

Від зворотнього: не намагатися перебудувати, модернізувати, або “покращити”, а побудувати нове!

Побудувати нове завжди і дешевше і швидше ніж намагатись модернізувати те, що взагалі модернізації не підлягає.

Для наших воїнів героїв варто розпочати розбудову нових інклюзивних міст. Спочатку котеджних, а вже потім замахнутися на більш великі і багатоповерхові.

Таке одноповерхове одне експериментальне котеджне місто може дати нам відповідь наскільки вірна наша гіпотеза, і наскільки задоволені будіть наші воїни ним.

Що повинно бути в цьому місті?

100% - інклюзивний супер маркет, кінотеатр, стадіон, поліклініка, центр ветеранів.

Кожен з будинків повинен мати всі умови для інвалідів і бути розрахований на родину ветерана.

Звичайно виникнуть питання власності. Питання можливості продажу такої нерухомості. Але і їх можна вирішити. Головне розпочати шлях в цьому напрямку.

Наші воїни які віддали частину себе за нашу незалежність заслужили нашої поваги і комфортних умов життя!