Районні ради - остання спроба Кличко утримати владу в Києві

"Я ініціюю розгляд Київрадою питання щодо створення районних рад в Києві і вже на одній з найближчих сесіях Київрада його розгляне.

Прошу всі фракції та кожного окремого депутата Київради проявити мудрість та мужність при вирішенні цього питання.

Нагадаю, районні ради у киян забрав режим Януковича у 2010 році, і до сьогодні базове місцеве самоврядування в Києві не було повернуто. Отже це рішення не лише актуальне, але і «перезріле».

Сьогодні політики та посадовці найвищого рівня намагаються контролювати Київ, хоча це мають робити кияни. Саме тому повернення до районних рад – це посилення децентралізації, яку згортають останнім часом.

Повернення райрад – це європейський шлях розвитку столиці на противагу спробам згорнути децентралізацію", - написав Кличко на своїй сторінці в Фейсбук.

Як завжди патетичний, але геть маніпулятивний та такий, що не відповідає дійсності текст.

Чому?

По-перше: саме Кличко та всі його депутати у 2010 році проголосували за позбавлення киян права на самоврядування.

По-друге: Кличко 7 років очолював КМДА/КМР, і всі 7 років він обходив це питання стороною, і згадав про нього лише тоді коли зрозумів, що кабінет очільника КМДА потрібно звільняти. Не здогадуєтесь, що саме заважало пану Кличко "повернути киянам "базове місцеве самоврядування"? Знов Янукович?

По-третє: Кличко добре розуміє, що з появою райрад депутати КМР фактично позбудуться своїх прав та можливостей, бо перерозподіл бюджетів районів буде віршуватися на місцях. І на ці місця в нього вже є своя команда - це члени районних "громрад". Ця кармана армія Кличко, на його думку, допоможе йому зберегти контроль над бюджетом міста.

Так що не про киян турбувався мер, коли писав, що: "депутати районних рад зможуть краще представляти інтереси киян, сприятимуть посиленню прозорості використання бюджетних коштів". Ні. Він писав про те, що його армія псевдоактивістів, місцевих "решал" та молодших помічників корупціонерів-чиновників допоможе йому і надалі контролювати корупційні схеми та мати свої 15% з корупційних потоків.