Каналізація чи інновація: який вибір зробить село Білогородка?

5 січня 2022 року Білогородська сільська рада під головуванням архітектора Білогородської сільської ради Давиденко Я.М. презентувала проект внесення змін до генерального плану поєднаного з детальними планами території окремих частин с. Білогородка Бучанського району Київської області та звіт про його Стратегічну екологічну оцінку (СЕО).

Свої перші особисті враження (маю таке право) я висловив у статті: "Чи стане село Білогородка городом Майбутнього?", де зокрема написав:

"Десь два роки тому Віталій Комов зателефонував мені і сказав: "Сергію! Зверни увагу на Білогородку! Я прошу, щоб ти підключився до цього проекту, бо там народжується справжнє українське диво." Якщо є ті, хто пам'ятають Віталія Володимировича, то вони чітко мають знати яким він був борцем за розвиток громад в Україні, за відстоювання їх прав на управління територією. На жаль так сталось, що у мене за весь цей час так і не випала можливість побувати у Білогородці, познайомитись особисто з цим українським дивом і розповісти всій Україні про чудове село Білогородка і людей, які змінюють реальність.

Сьогодні нарешті така можливість з'явилась. Я був особисто присутній під час громадських слухань з розгляду питання "ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ ПОЄДНАНОГО З ДЕТАЛЬНИМИ ПЛАНАМИ ТЕРИТОРІЇ ОКРЕМИХ ЧАСТИН"... Що маю сказати? Розчарування? Нерозуміння того, що побачив? Цього напевно буде замало, щоб передати словами дистанцію між очікуваннями і реальністю. Наразі продовжую перебувати у легкому "ступорі" від побаченого і почутого...

  • По-перше, зовсім не зрозумів під час слухань: "Куди саме прямує Білогородка?" 
  • По-друге, абсолютно чітко пролунала позиція доповідачів, що їм такі пропозиції не потрібні! Їм не потрібні інвестиції у розвиток села у розмірі 500 млн. дол. США, їм не потрібне університет, школа, дитячі садочки, робочі місця і багато іншого...
  • По-третє. Застосування технології маніпуляції. Чому головуюча цих слухань навмисно змінювала пропозиції щодо голосування? Напркилда. Жодної пропозиції щодо збільшення висотності забудови я особисто не чув. Натомість головуючу саме цю пропозицію чомусь поставила на голосування.

Не буду вдаватись у деталі. Поки ясно, або зовсім не зрозуміло: КУДИ ЗБИРАЄТЬСЯ РУХАТИСЬ БІЛОГОРОДКА. Усі посадові особи, до яких ми звертались, відмовились надавати свої коменти. Хоча питання було одне: "Розкажіть будь-ласка своє бачення розвитку села Білогородка?" Сподіваюсь, що відповідь ми почуємо найближчим часом. А поки перші емоції і коментарі від побаченого і почутого. Якщо у вас є протилежна думка або коменти - "велкам"."

Але це мої особисті враження. Найбільш важливо були дізнатись оцінку проведеної презентації та ії результатів з боку мешканців села Білогородки. На жаль бажаючих серед біля 40 присутніх на презентації мешканців Білогородки висловити свою думку майже не знайшлось, тому розміщую інтерв'ю з тими, хто погодився прокоментувати почути і побачене на презентації.

Житель села Білогородка пан Роман.

Ось зокрема на що звернув увагу пан Роман: "Я не проти забудови. Але... Де гарантії того, що усі ці садочки, школи, дорога будуть? Розумієте дорогу просто розіб'ють у "мрак" . Таке населення пустить, це просто навантаження буде важке. Це по-перше. По-друге. Каналізація. З каналізацією зараз в селі така велика біда. А далі розумієте добавлять ще таке саме населення. Це будуть просто "мраки"...Зараз у Білогородці 18 тисяч населення. Дитячі садочки, лікарня, школа потрібні. Але у нас багато хто обіцяв це все зробити із забудовників, але ніхто не зробив. Про генеральний план чув, але особисто не знайомився. Я чув раніше про це, але, розумієте, з тим як нас вже розводили, по поводу усього цього вже розказували... Розводили усі "застройщики". Далеко йти не треба. Дивиться. Перший Парковий взяти. Місто сад раніше було. Що там зараз робиться? Ви знаєте? Дивіться. Там 5 нещасних будинків. Там просто поля тонуть. Просто в каналізації. Хто забудовник я не знаю. Я не знаю хто давав дозвіл. По-друге, є багато інших прикладів. Біля цього три будинки стоять. Каналізації там немає. І всі обіцяли, що буде каналізація, буде центральна каналізація, все ми це зробимо... Я працюю в Білогородці... 18 тисяч - це офіційного населення. А тих, хто не офіційно тут проживає - це ще мабуть тисяч 20, як мінімум. Половина працює в Києві. Немає шкіл, садочків. Там такі черги, розумієте. Я вам скажу чому люди, які прийшли на слухання, проти забудови. "Білий шоколад". Обіцяли теж садочки, школи. Де вони? Обіцяли що буде це все. Теж стояло питання по поводу усього цього населення, скільки добавиться людей. Садики, школи - де вони? Нема ні одного садика, ні однієї школи. Якщо є - усі приватні. Люди сказали, якщо ви спочатку зробите дорогу, зробите комунікації, садики, школи, тоді люди будуть вже більш лояльно відноситись. Нам потрібні гарантії того, що все це буде. Ми хочемо гарантій." 

Житель села Білогородка, громадський діяч Рустем Аблаєв.

Зокрема пан Рустем, громадський діяч, звернув увагу на наступне:

Про Білогородську сільську раду, жителів Білогородки і слухання:

"Був присутнім сьогодні на громадських обговореннях. Був відверто сказати здивованим тому, що весь цей час, який я мешкаю тут, тут немає абсолютно жодного руху щодо формування громадянського суспільства. Громадськість не бере практично жодної участі у рішеннях, які приймаються сільською радою. Їх просто ставлять перед фактом і люди навіть не мають жодного уявлення про те, що відбувається.

Заходячи на сайт сільської ради я бачу лише оголошення. Там немає голосування. Там немає того, щоб люди мали можливість висловити свої думки, свої проекти. Виходить так, що все начебто вирішено. Виходить те, що прописано в нашій Конституції,.... воно абсолютно протирічить тому, що написано.

Цей будинок, ці люди, які тут знаходяться (показує на Білогородську сільську раду), вони є управлінцями, владою в Україні є народ. Ми - влада. Управління здійснюють компетентні і кваліфіковані спеціалісти. І відбувається так, що прийшовши сюди, я просто бачу, що вже все домовлено. Мало того, що проект, який спрямований на розвиток нашої Білогородської ОТГ, просто був зарубаний, тому що там вже все "порішали" і здається там вже "рейдерське захоплення". Ніхто чомусь не ставив питання "а куди подівались землі, коли тут був Зуєв головою, депутати минулого скликання?". Ніхто таких питань не ставить: "Куди все це зникло, упливло?".

Віт того, що люди необізнані, не розуміють, не знають, що відбувається, природно, що уся управлінська "кліка", узурпував владу, вирішує власні підкилимні справи..."

Про проект Города Вільне

"Розумієте, це проект смарт міста, локального науково-дослідного центру. Колись були науково-дослідні містечка, які були динамо машинами усього прогресу, розвитку - наукового, технічного, освітнього. В цьому проекті також закладені усі ці принципи. Там буде розташований університет, там буде розташована усі інфраструктура, і все зроблено так, що людям не потрібно буде їздити в Київ. Усі технічні, економічні, і усі інші базиси - освіта, дитячі садочки, - все буде знаходитись в одному місці. І при цьому там ще передбачено зону, яка дозволить людям відпочивати дуже культурно, і при всьому цьому розвиватись. Тобто усі структура налаштована там так, що вона виводить людей на комунікацію і в той же час, це не просто так поговорити, а саме ті технічні модулі - інформаційні, економічні - вони створюють прецедент того, що це виводить людей на дії конкретні. Тому мені так подобається цей проект."

Щодо людей, які прийшли на слухання, і про слухання

"По-перше. Я їх нікого там не знаю. По-друге. Все ці люди в одній віковій категорії. Це вже наводить на певні думки. По-третє. Які ці громадські слухання? 40 людей! Як можуть 40 людей вирішити за всю громаду? Тут створюються таки прецеденти, людей ставлять у таки рамки, де вони не можуть реалізувати свої власні повноваження, власні знання, власні інтереси. Ця ще пострадянська система, "совкова", в якій ми до цього часу по інерції рухаємось, вона вже зжила себе, це потрібно змінювати. При цьому радикально через конструктивні реформи інформаційних технологій, політтехнологічних технологій. Вони усі вже існують. Ведуча слухань вела строго в одному напрямку. Тобто вже все договорено, все вирішено і вона абсолютно не розкрила, як ведуча. Вона мала у першу чергу зповна розкрити хоча б у загальних рисах, що з себе представляє цей проект. А що ми побачили? Вона там щось "пробубніла" і все - давайте голосувати. Так же справи не робляться. Я прикладу усі зусилля для того щоб була утворена комісія, яка під ретельним народним контролем розгляне оце питання і цей проект."

Керівник проекту "Город Вільне" Ігор Євтушенко

Зокрема пан Ігор розповів про наступне:

Про себе

"Мене звуть Ігор Євтушенко. Я керівник проекту "Город Вільне" на 114 га земельних ділянок, які знаходяться на праві власності у двох компаніях, з якими я співпрацюю на правах керівника проекту."

Про громадські слухання

"Той саме інститут, який сьогодні презентував генплан, розробив нам детальний план території, який був прийнятий, але той самий інститут сьогодні не включив його в проект генерального плану. З приводу цього я і задавав питання: "Чому це таке порушення законодавства?" І представник сільської ради сказав, що у нас є розбіжності у розвитку. А які є розбіжності у розвитку - він не заявив... Розбіжності у розвитку села Білогородка і розвитку цього великого проекту. Потім було голосування. Голосування, яке визначалось більшістю своїх голосуючих, тому що це були люди або комунального підприємства якогось або декількох комунальних підприємств. І ці люди звичайно проголосували за те, що їм вказали."

Про проект "Город Вільне"

"По-перше. Це багатофункціональний проект. Це не просто проект забудови житлом. Це комплексний проект. Це практично проект розвитку городу в городі.

Це проект розвитку, який включає в себе:

  • створення університетського кампусу,
  • створення 2-х середніх повних шкіл і декілька ще навчальних,
  • багато дитячих садків,
  • медичний кластер із медичним університетом, медичний центр із медичним університетом
  • спортивний комплекс разом з повноцінним стадіоном, тренувальними майданчиками.

І це постійно живе місто, в якому вихідні дні проводять білогородчани, люди з міста Києва. Воно постійно рухливе, тому що тут дуже багато студентів, дуже багато молоді. Тут місто, де їм залишатись після навчання. Вони тут же працюють в технологічному парку. Тобто розвиваються тут. І люди, які живуть в городі Вільне, вони не їздять кожен день в Київ за тим, щоб там отримувати заробітну плату. Вони отримують роботу тут. Місто і проект надає можливість отримати роботу мінімум 5 тисячам спеціалістів університету і мінімум 6 тисячам іншим різним співробітникам на об'єктах проекту. Люди, які мають населяти цей проект, це в першу чергу активна розвинута професійна молодь, яка сьогодні займається в ІТ сфері, медіа сфері, і проживаючи тут вона сплачує податки у Білогородську сільську раду. 5%. Вони ФОПи. Це не менше ніж 250 млн. грн. щороку. Це мінімум, не враховуючи податки на землю, податки на нерухомість і т.інш. Тобто це величезна кількість грошей, величезна кількість робочих місць."

Щодо інформування жителів Білогородки про проект 

"Люди не знають про це. І ми зрозуміли на цих громадських слуханнях, що люди про це не знають. Їм це не доноситься. Їм доноситься в спотвореній формі інформація, начебто у нас буде проживати ще 60 тисяч людей. Звідки 60 тисяч людей? У нас щільність 250 людей на 1 га. Максимальна кількість по детальному плану території, яка закладена - це 22-23 тисячі людей." 

Щодо проблем з каналізацією, дорогою

"Про це дуже класно знає і виконком і Білогородська сільська рада. У нас є потужності приєднання до Київводоканалу по воді. Великі потужності. І такі самі потужності, це мінімум 2270 метрів кубічних на добу по воді і по каналізації. В рамках ТЕО на державне-приватне партнерство, яке сьогодні розглядається в міністерстві освіти і науки, в рамках цього проекту має будуватись дорога, яка поєднає вулицю Лікарську через вулицю Шевченка з проспектом Героїв Небесної сотні. І сама частина проспекту Героїв Небесної сотні від "Чайки 1" вздовж аеродрому "Чайка" до... проекту "Барселона"." 

Про інноваційність проекту

"Ми називаємо цей проект "Інноваційна Січ". Таких проектів в Україні немає. Є один лише проект в Україні - це інноваційний парк "Unit City" в самому Києві. Але ж поруч з Києвом з іншими регіональними центрами, нічого подібного немає. І наша задача, почавши розвиток тут, масштабуватись на інші регіони, на інші міста в центрах або поруч з центрами регіонів, для того, щоб це була мережа інноваційних січей в Україні і ми вважаємо, що це запорука розвитку України на сьогоднішній день.

Ми вважаємо, що створення першої інноваційної січі, потягне за собою створення цілої мережі." 

Про висновки і подальші кроки

"Ми будемо боротись за те, що ми сьогодні декларували. Ми сьогодні декларували, що треба включити наш детальний план території в повному об'ємі в генплан села Білогородки, що дасть можливість стрімкого подальшого розвитку Білогородській ОТГ."

Щодо обсягів інвестування

"Лише під університетський кампус ми залучаємо 192 млн. доларів США. Це лише частина, оскільки для того, щоб воно почало у подальшому розбудовуватись і заповнювалось мешканцями вкласти треба мінімум 300 млн. дол. США. Тобто це мінімум півмільярда доларів США, вкласти в розвиток города Вільне, який тягне за собою розвиток Білогородської ОТГ і спонукає Білогородку. Ми будемо брати ці гроші на стороні, ми будемо залучати інвесторів. У нас вже є декілька інвесторів. Зараз формується цілий інвестиційний лот із інвесторів. Декільком забудовникам вже запропоновано і вони сьогодні кажуть:" тільки зробить нам початок - містобудівну документацію, отримайте містобудівні умови і ми з весни починаємо." Але ж немає містобудівних умов, вони не видаються, тому що нас немає у генплані."

Наприкінці інтерв'ю Ігор Євтушенко звернувся до білогородців з проханням підтримати проект "Город Вільне".

 

Нагадаємо, що відповідне "ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про його стратегічну екологічну оцінку" було опубліковано на сайті Білогородської сільської ради 7.12.2021 о 12:48. 

Згідно цього оголошення дослівно: "Білогородська сільська рада повідомила про початок розгляду та врахування пропозицій громадськості при розроблені містобудівної документації, а саме «Проєкту внесення змін до генерального плану поєднаного з детальним планом території окремих частин с. Білогородка Бучанського району Київської області ( в т.ч. звіту про стратегічну екологічну оцінку) (далі Проєкту), який розробляється на підставі рішення 46 сесії VII скликання Білогородської сільсько ради від 26.11.2019 р. Замовником містобудівної документації виступає Білогородська сільська рада. Розробником «ДП НДПІ містобудування». Відповідальний за організацію розгляду пропозицій архітектор Білогородської сільської ради Давиденко Я.М. Презентація та громадські слухання Проєкту відбудуться 05 січня 2022 р. об 11-00 год у приміщенні будинку культури за адресою: вул. Володимирська, 60, c. Білогородка, Бучанський район Київська обл. Пропозиції до Проєкту приймаються виключно до 05.01.2022 р. за адресою: 08140, Київська обл., Бучанський район, c. Білогородка, вул. Володимирська, 33, від осіб визначених ч.7 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме: у письмовій формі із зазначенням прізвища, імя, місце прожвання, особистим підписом і повинні містити обгрунтування з урахуванням вимог чинного законодавства."

Як проходила презентація 5.01.2022.

Проект Города "Вільне", який допоки відхили 35 присутніх на презентації людей.

Редакція ІА Укрмедіа буде надалі уважно слідкувати за розвитком подій щодо створення міста Майбутнього у селі Білогородка.

Будемо вдячні за коментарі, пропозиції, доповнення.

Чекаємо також і коментарів від керівництва Білогородської сільської ради.

Сподіваємось, що ця стаття приверне увагу керівництва і мешканців села Білогородка і буде сприяти розгортанню дискусії про майбутнє села Білогородка.

Бажаємо усім чистих і добрих думок, а головне - правильного вибору свого майбутнього!